Resimdeki motorun iç yapısı hakkında

acancebeci

Üye
IMG_1039.jpeg

Öncelikle merhabalar kendime bi adet sütünlü matkap için bu tarz bir motor almıştım. Motoru monte edecek usta motor 10 dk içinde aşırı derecede ısınma problemi olduğunu söyledi şimdi
Motor elime geldiği zaman kendimce düşündüğüm izlemem gereken yolları
1- kondansatörü kontrol edeceğim
2- bilya sistemlerini kontrol edeceğim
3- kömürlerini kontrol edeceğim
4- en son ihtimal bobinajcıya götürüp sargılarını değiştireceğim.
Bobinajcı ustalarımız yani bu tip motorların sargılarını değiştirebilirler mi ? Yoksa bu tarz motorlar sök tak yenisini al mantığı ile mi hareket etmektedir. Bu konuda bir fikir verirseniz sevinirim. Ayrıca bu tarz motorlar ne motoru olarak geçer teknik anlamda

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ekli dosyayı görüntüle 102554
Öncelikle merhabalar kendime bi adet sütünlü matkap için bu tarz bir motor almıştım. Motoru monte edecek usta motor 10 dk içinde aşırı derecede ısınma problemi olduğunu söyledi şimdi
Motor elime geldiği zaman kendimce düşündüğüm izlemem gereken yolları
1- kondansatörü kontrol edeceğim
2- bilya sistemlerini kontrol edeceğim
3- kömürlerini kontrol edeceğim
4- en son ihtimal bobinajcıya götürüp sargılarını değiştireceğim.
Bobinajcı ustalarımız yani bu tip motorların sargılarını değiştirebilirler mi ? Yoksa bu tarz motorlar sök tak yenisini al mantığı ile mi hareket etmektedir. Bu konuda bir fikir verirseniz sevinirim. Ayrıca bu tarz motorlar ne motoru olarak geçer teknik anlamda
Benim bildiğim aşırı ısınma temas hatasından (gevşek)oluşur ve karbon kömür değişimi de gerekebilir...Senin usta bir öneri söylemedi ise iyi bir usta bulmalısın göstermelisin.Başarılar!

Etiketindeki çalışma gerilimi degeri nedir. Sizin usta hagi gerilimde
çalıştırmış.Etiket resmi varmı.
Şöyle söyleyeyim benim usta tornacı tepe delmeye monte etti test amaçlı bi 10 dk çalıştırdım dedi aşırı ısınma yapıyor el değmeyecek kadar yaptığımız plastik parça aparatını eritebilir o kadar sıcak dedi motor önceden alınmış çalışıyor diye kenara konulmuş bize nasip olacak böyle olmuş yani bende aynı motor türevler 6/7 bandında 1-1,5 bandına rektefe edebilirsem ısınma problemi vs ortadan kaldırabilirsek yararıma olacak. Normalde bildiğim üzerinde etiket değerini bilmiyorum ama 220 v direk potansiyometreli bi kablo ile motor devri yükselip rahatlıkla artıyordu.

yüksek devirli bir motora benziyor, 220 voltta potansiyometre ile direkt olmaz, taşlama motoruna benziyor ama hobi taşlamanın, büyüğü kuyumcular kullanır genelde. matkap için yanlış seçim.

Bu Dişçilerin kullandığı motor değil mi?

Üniversal motor olması lazım.Nette dişçi motoru diye aratın.

Lakin ilk yapmanız gereken etiketi paylaçmak olsa iyi olurdu. Böyle fal bakmak oluyor.

yüksek devirli bir motora benziyor, 220 voltta potansiyometre ile direkt olmaz, taşlama motoruna benziyor ama hobi taşlamanın, büyüğü kuyumcular kullanır genelde. matkap için yanlış seçim.
Bi benzeri bi motor aynı şekilde 220 prize takıyoruz kablonun kendini içinde dimmer gibi ordan hız kontrolü sağlıyor. Dişçilerin motoruna benziyor ben tesbih yaparken kullanacağım

Bi benzeri bi motor aynı şekilde 220 prize takıyoruz kablonun kendini içinde dimmer gibi ordan hız kontrolü sağlıyor. Dişçilerin motoruna benziyor ben tesbih yaparken kullanacağım
haklısınız, ben benziyor dedim. yüksek devirli motor. dişçi diş oyuyor, kuyumcu da altın, gümüş. siz de uyarlarsanız tespih işlersiniz.

Etiketindeki çalışma gerilimi degeri nedir. Sizin usta hagi gerilimde
çalıştırmış.Etiket resmi varmı.
Sordum etiketi felan var mı yokmu diye hiç bir etiket değeri görülmüyormuş. Ama klima motoru vardı bi dönem aynı mantık ısınıyordu kondansatörü yanlış bağlamıştılar. Oda 10 dk aşırı ısınma yapıyordu. Bağlantısı değişti sorun düzelmişti. Bundada öyle ümit ediyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri