Regal l 421 bulaşık makinası başla beklet ışığı yanıp sönmesi

KARATAY26

Üye
Merhaba;
Regal L421 4 programlı bulaşık makinam yıkamayı başlatıyor su sesini duyuyorum su alıyor yıkamayada geçiyor yaklaşık 2-3 dk sonra başla/beklet ışığı yanıp sönmeye başlıyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim servis çağıracak durumum yok malesef.

Makinenin ön kısmının net bir fotoğrafını atabilir misiniz hatta video imkanınız varsa daha iyi yardımcı olabiliriz.
Kullanım Kılavuzunda gördüğüm kadarıyla su girişi yetersiz arızası veriyor.
Çözümleri;
1) Su giriş musluğunun tamamen açık olduğundan ve suyun kesik olmadığından emin olunuz.
2) Su giriş musluğunu kapatınız, su giriş hortumunu musluktan ayırarak hortumun bağlantı ucundaki filtreyi temizleyiniz.
3) Makinenizi tekrar çalıştırın, hata devam ediyorsa servise başvurunuz.

Son düzenleme:
Videoyu eke yükledim

Ekli dosyalar

• regal bulaşık mak 00_02_07-00_02_50.zip
    4.1 MB · Görüntüleme: 49
filtreyi söküp kontrol ettim temizdi düzelmedi aynı problem devam ediyor.

Musluk sağlam mı ve sonuna kadar açık mı? Eğer bunlar sağlamsa elektronik kart arızalanmış olabilir. Kart arızası anlaması zor olabilir belki kart bile sağlamdır onun yerine maalesef bir ustaya göstermeniz lazım.

Musluk sağlam mı ve sonuna kadar açık mı? Eğer bunlar sağlamsa elektronik kart arızalanmış olabilir. Kart arızası anlaması zor olabilir belki kart bile sağlamdır onun yerine maalesef bir ustaya göstermeniz lazım.
Eyvallah ustam öyle yapıcaz artık Allah razı olsun

Merhaba;
Regal L421 4 programlı bulaşık makinam yıkamayı başlatıyor su sesini duyuyorum su alıyor yıkamayada geçiyor yaklaşık 2-3 dk sonra başla/beklet ışığı yanıp sönmeye başlıyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim servis çağıracak durumum yok malesef.
Merhabalar ısıtıcı üzerindeki basınç swicini değiştirirsen sorun ortadan kalkacaktır

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,986
Son üye
ferhatyigit

Yeni konular

Geri