Redüktör Tasarımı Yardım

gerçekten güzel bir proje. öncelikle dişli kutusunun boyutlarına karar vermelisin. yazdığından anladığım kadarıyla iki çıkış olacak ve biri 90° çıkış olacaksa konik dişli de kullanman gerekecek. çıkış dönüş yönü giriş ile aynı mı olacak ona karar ver. zıt yönde olacaksa tek kademede de halledebilirsin ama kutu yüksekliği artar. sana malzeme kataloğu gerekiyor veya "mühendisler için çelik seçimi" diye bir kitap var sana faydalı olur. mecbur değilsen helis dişli ile uğraşma. düz dişli daha kolay olur. emniyet katsayısına da karar vermen gerekecek. "imalat mühendisliği" diye bir kitap var. o da faydalı olur. bunlara karar verdikten sonra gerisi kolay.
Merhabalar benzer bir proje ile ben de ilgileneceğim. Acaba imalat mühendisliği isimli kitabın yazarı kim bir bilginiz var mı?

tek kademeli silindirik düz alın dişli çark redüktörü tasarımı ödevi aldım kavraması oldham olucak ama bişey bulamıyorum yardımcı olur musunuz?

Merhabalar benzer bir proje ile ben de ilgileneceğim. Acaba imalat mühendisliği isimli kitabın yazarı kim bir bilginiz var mı?

yurt dışında olduğum için biraz geciktim. hala işinize yararsa yazarı V. DANILEVSKY çeviren EMİN BAHADIR KANTAROĞLU. TMMOB YAYINLARI.

Slm, ben de tek kademeli silindirik düz alın dişli çark redüktörü tasarımını ödev olarak yapıyorum da yardımcı olabilir misin?

Duygu_yaren@

Slm, ben de tek kademeli silindirik düz alın dişli çark redüktörü tasarımını ödev olarak yapıyorum da yardımcı olabilir misin?

Duygu_yaren@

Redüktör hakkında pek bir bilgim yok, biraz zorluk yaşıyorum ödevi hazırlama konusunda. Yardımcı olursanız çok iyi olur.

Son düzenleme:
peki redüktörü tasarlardıktan sonra imalatı için gerekli malzemeleri elemanları bulabılırmıyız yani o kadar küçük dişliler çarklar var mı piyasa da bunu merak edıyorum saatçi tornasından çıkan elemanlar gibi küçük sanırım redüktör parçaları?

arkadaşlar detaylı araştırma yapmak isteyenler bir "makine elemanları" kitabı temın ederlerse faydası olur diye dusunuyorum daha temelden ve sağlam bilgi sahıbı olmayı sağlar bence. önerdiğimse birsen yayınevi mustafa akkurt olabılır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,366
Kullanıcılar
450,237
Son üye
tekogulyunus

Yeni konular

Geri