Redüktör seçimini nasıl yapıcaz.

Arkadaşalar 1,5 kw 1000 devir motorumuza redüktör almak istiyoruz. motor konveyör band sistemini çevirecek ağırlık 2 ton yaklaşık kayış uzunluğu 40 metre. nasıl bi redüktör seçmeliyiz yardımcı olursanız seviniriz.

71 gövde bir redüktör alırsan uyar ama devir belirtmemişsin

motor devrini bir sürücüden ayarlıyoruz 20hz ile çalışıyor. yaklaşık 250 devir redüktör çıkış devri ise dakikada 70 devir olacak ama momenti yüksek olmalı ban baya ağır 71gövde derken nasıl anlamadım ben işletmede elektrikçiyimde o yüzden.

net bilgiye ulaşamadıysan yılmaz redüktörü ara hertürlü bilgiyi veriyorlar bende gecelerde fabrika giriş kapısı için aradım hertürlü yardımcı oluyorlar hayırlı işler

redüktör kataloglarına bak derim

P(kw)= [Moment(NM)*Devir(rpm)] / 9550 formülü vardır. 1000 devir i 100 devire düşürmek demek i:10 olan yani (1/10) redüksiyondur. 1,5 = [nm*1000]/9550 = 14,3nm lik motor demektir. i=10 redüktörle momentin 10 katına çıkar 143nm. Çıkış hızın 100 devire düşer. hız kontrol ile 10rpm (5hz altında motor bayılabilir)ile 100rpm arası ayarlanabilir.

Bu formüle göre motor kw ve redüktör oranını belirleyebilirsiniz. Yaklaşık olarak doğru değer verir. Motor Cos pi ve deniz seviyesinden yükseklikte gücü etkiler .. Bilginiz olsun

Son düzenleme:
Bu sistemde neden redüktöre ihtiyaç duyduğunuz önemli. Tork ihtiyacımı devir ihtiyacımı ?
Büyük ihtimal ile düşük devir e ihtiyacınız var. Her ne kadar hız kontrol sürücüsü kullansanız da, tork stabilitesi için motorun verimli çalışma aralığındaki frekansların altına pek düşülmek istenmez. Bu yüzden konveyörünüz kaç devirle dönüyor onu beliryeniz. Daha sonra motor veya sürücü kataloğunuzda min çalışma frekansını ve bu devri belirleyeniz. Bu size giriş ve çıkış devrini verecektir. En son olarak bağlantı yerine göre redüktör tipinizi seçerek redüktör firmaları ile irtibata geçiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,367
Kullanıcılar
450,238
Son üye
TaHao

Yeni konular

Geri