Rüzgar Türbini için Alternatör Yapımı

sn serkan-48 teşekkür ederim. Ayrı olması gerektiğini biliyordum. Sormak istediğim voltajı regüle edersem bir solar şarz daha alarak kullanabilirmiyim.? çükü solar rüzgar ve hibrit şarz arasında çok fiyat farkı var.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Rüzgar alternatöründen elde ettiğiniz voltajı düşürmek için aşağıdaki devreyi kullanabilirsiniz. Sayın kenankord un düzenlediği bir şemadır.

a6af1fde58d636fd8d9888694776a923.jpg

Merhabalar elektirik süpürgesi motorunun statorundaki bobinlere dokunmadan rotora mıknatıs yapıştırarak belirli devirde elektirik ürettiğinin okumuştum doğrumu acaba

Normalde bir manyetik alandan geçen her iletkende elektron akışı olur yani elektrik indüklenir.

Evet elektrik süpürgesinin rotoruna mıknatıs yapıştırırsanız statordan elektrik alırsınız. Ancak!

Bu alacağınız elektrik sizin işinizi ne kadar görür konusu var. Statordaki sargıyı söküp elektrik üretmek için tekrar sarmaz iseniz alacağınız güç çok düşük olacaktır. Nihayetinde o sargı elektrik üretmek için değil hareket elde etmek için ince teller ile sarılmıştır.

Hmm geçenlerde video izledim videoda elektirik süpürgesinin rotorunu çıkardıp 2 tane neodyum mıknatıs yerleştirdik dediama mıknatısın ölçülerini söylemedi trafo yardımı ile 12 voltluk aküyü şarj edeceğini diyordu merak ettim sizlere sormak istedim

Merhabalar

Konuyu zevkle okuyup sayın şefin yapmış olduğu videolara hayran kaldım. Ellerinize emeğinize bilginize sağlık, çok yararlı ve bilginin hat safhada olduğu bir konu olmuş.

Sizlere bir soru sormak istiyorum.

Elimde 1 Adet 4.41 KW gücünde dizel motor var yaklaşık 2600 devir verebiliyor.
36 oyuklu asenkron modifiyesi ile 220 volt bir alternatör elde edip kasnak yardımı ile motora bağlayıp
jenaratör yapmak uygun olurmu değerli görüşlerinize sunarım.

selamun aleyküm üstatlar bende alternator yapmaya calışıyorum degerli hocamı takipteyim

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,947
Son üye
aleynasari

Yeni konular

Geri