Rüzgar Türbini için Alternatör Yapımı

Maşallah çok büyük kanat boyu 4,5 çap 9m den büyük hadi hayırlısı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
projenin her safhasında size bilgi vericem daha önce 6.5 metre çaplı türbinim şu anda tam güç faal durumda elektrik faturam 370-350 -380 geliyordu şimdi 150 tl ye düştü 2000 watt lık 1 inverter daha bağlarsam 20- 30 tl ye düşecek düşünüyorum
Adsız.png

Siz nerede yaşıyorsunuz. Eviniz bu tür kurulumlar için müsait sanıyorum müstakil bir evde oturuyorsunuz. Rüzgar alımıda yüksek bir mevki sanırım. Kolay gelsin.

Ne güzel adınıza sevindim. Bende rüzgar türbini yapmak için bilgi topladım ama malesef mevki nedeniyle çok rüzgar almadığım için vaz geçmek zorunda kaldım.

Artık yeni düşüncem güneş enerjisi kurucam.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Ne güzel adınıza sevindim. Bende rüzgar türbini yapmak için bilgi topladım ama malesef mevki nedeniyle çok rüzgar almadığım için vaz geçmek zorunda kaldım.

Artık yeni düşüncem güneş enerjisi kurucam.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.
sizin yeriniz nerede ayrıca rüzgarın olmadığı yer yok sadece rüğzgara uygun türbin yapmak mesele rüzgar her yerde oluşuyor birinci neden güneş etkisi ikinci neden dünya kendi etrafında dönerken atmosferide sürüklediği için oluşan rüzgar

Ben Antalya'da ikamet ediyorum. Ve ikinci sorun burada apartmanda oturuyorum. Bu iki olumsuz etken yüzünden rüzgar türbini kuramıyorum. Yıl 12 ayın çoğu rüzgar hızı düşük.

haklısınız apartmanda çok zor katmülkiyet kanunları bir kişi arıza çıkarsa işiniz çıkmaza girer

@atasan2006 projeniz hakkında bir gelişme var mı? Bir ilerleme mevcut ise bizleri de bilgilendirirseniz seviniriz. ilgi ile takip etmekteyiz. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri