Proteus hata yardım?

semih99

Üye
Arkadaşlar bu hatayı neden veriyor? Simülasyon yapamıyorum.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

MINRES direnc tipini tanımadığı için. Kütüphaneden bu elemanı tekrar simülasyona alıp sağ tıkla ve update et umarım işe yarar. devrede bu direnci kullandığım halde böyle bir uyarı vermiyor

onu çözdüm direnç tipini değiştirdim 0.6 watt kullanıyodum 3 watt yaptım oldu bend eanlamadım ama şimdide ampermetreler çalışmıyo voltmetreler değerleri gösteriyor fakat ampermetre de hiç hareket olmuyo neden acaba

ampermetre nin ölçüm sınırlarını beliredinmi ?? yani mili ampermi ölçecek yoksa mikro mu???

eğer ampermetre miliamper ölçmeye ayarlıysa mikroamperleri göstermez

Tekrar bir sorum olacak :D Devrede bazı değişiklikler yaptım ve şu anda bütün dğeerleri 0 gösteriyor.Nerede yanlış yaptım? :d

bunun cevabını bilmek için devreyi görmek lazım:):) voltaj ve akım kaynaklarını doğru bağladığından emin ol

Kafam karıştı yanlış yaptıysam da göremiyorum.İşte devrenin resmi:

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

eşdeğer direnç değeri çok büyük ve voltaj kaynağı düşük. bu yüzden voltaj ve akım değerleri çok küçük oluyor. ampermetre ve voltmetreyi mikro seviyeye getir öyle dene

Dediğini yaptım.Hatta kaynağı 50 volt yaptım.Ama hala aynı sadece r5 direncinin voltajını ölçtü.O da 0. lı bir değerdi ve ampermetreden geçen akımı ölçmedi.

Devreyi baştan kur bağlantıları tam yaptığından emin ol. Normalde bu şekilde çalışması gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri