Proteus devre oluşturma

gamezzers

Üye
dijital-saat-termometre-devresi.png

Merhabalar, bu devreyi proteus da oluşturmam gerekiyor fakat ne yaptıysam display lerin bağlantısını resimdeki gibi yapamadım.
Ücretli veya ücretsiz yardımcı olabilecek var mı lütfen ödevi pazar günü teslim etmem gerekiyor.

Çok fazla hata var. Elde tutulur yanı yok.

Bu devrenin bir şeması varmı aklınızdan mı çizdiniz?

Su an tabletten yazıyorum onun yerine OA.lu tek pakette 4 lu display kullanabilirsiniz. Kütüphanesine bakarsanız göreceksiniz.

Ek'te eklediğim pdf te ki projeyi yapmam gerekiyor. Proteus çizimini bulamadığım için kendim çizmeye çalışıyorum fakat bir türlü sonunu getirip çalıştıramadım. Yapan kişi mi yanlış tasarlamış acaba bu çizimi ben hazır buldum çünkü.

Ekli dosyalar

• KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ PROJE III. Pic16F84 ile Dijital Saa...pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 16
Programı hex derlediniz mi?

Derlediysenız hex kodu ve çizdiğiniz çizimi zipleyip eklermisiniz ?

Simülasyonda nasıl bir hata alıyorsunuz?

Evet hex halini derledim sorun yok çalışıyor. Ektre 2 sinide gönderdim
Yapım tarihi 2005. Değiştirme imkânınız varsa su devreye bakin:
https://320volt.com/57mm-display-dostergeli-saat-termometre-projesi/
Evet internette ki bütün devrelere baktım fakat hiç birinin asm kodları yok sadece hex halini koymuşlar ve hex i asm ye çevirsem bile türkçe değiller hepsi ingilizce. Tek bulabildiğim Türkçe devre buydu. Ödevimin konusu Led ekranda saati ve sıcaklığı gösteren devre hazırlamak.

Ekli dosyalar

• Ödev.rar
    20.5 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Malesef bendeki proteus versiyonu eski versiyon açamadım. Üzgünüm. ETE projelerine baktınızmı? Onun projelerinde de bu benzeri saat sıcaklık devresi vartı. yanlış hatırlamıyorsam pic basic pro ile yazılmış bir proje idi.

evet ETE projelerine de baktım fakat
External model DLL "vvDS1820.DLL" not found. GLE=0x0000007E.
hatası veriyor araştırdım sanırım yeni proteus sürümlerinde bu hata çıkıyormuş. Benim proteus 8.9 da çalıştıram gerekiyor fakat yapamadım

Sanırım proteus programınızda ds1820 nin kütüphanesi yok.

320volt.com da proteusla ilgili kütüphane vardı indirip proteus altındaki gerekli klasöre kopyalayıp tekrar denermisiniz?

Çalışacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri