Proje 2: Smd Dizgi Makinesi [Pick And Place]

Haklısın galiba ben çok şey bekliyorum burdaki yaşlı amcalardan :D

Anladınız mı şimdi neden CNC işini dışarıda yaptırmak yerine evimizin için orta yere CNC yapıyoruz. Sanayicilerin bazılarının kafaları eski malesef..

Benim makina tam gonyede olsaydı yapardım. Tam gondeye değil, yamuk olur. Düzgün mengenesi olan birini yaptır. Bu iş mengenelik iş.

Yani benim dediğim şey şu... Bir şeylerin olması kullanılabilir ve başka yeni şeyler mevcutun kullanılarak yapılabilir olduğunun kanıtı değil..
Bide yönteme bakmak lazım. her çizilen yapılamadığı durumlarda var.. Bide söyle düşün.. Sana bi hap bilgi verim mi..
Bu parçayı illa neden frezede işliyosun ki..tel erezyonda kestir..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Anladınız mı şimdi neden CNC işini dışarıda yaptırmak yerine evimizin için orta yere CNC yapıyoruz. Sanayicilerin bazılarının kafaları eski malesef..

Benim makina tam gonyede olsaydı yapardım. Tam gondeye değil, yamuk olur. Düzgün mengenesi olan birini yaptır. Bu iş mengenelik iş.
Yamuk bağlasan olmazmı[emoji1] [emoji1]

Yani benim dediğim şey şu... Bir şeylerin olması kullanılabilir ve başka yeni şeyler mevcutun kullanılarak yapılabilir olduğunun kanıtı değil..
Bide yönteme bakmak lazım. her çizilen yapılamadığı durumlarda var.. Bide söyle düşün.. Sana bi hap bilgi verim mi..
Bu parçayı illa neden frezede işliyosun ki..tel erezyonda kestir..

Yakınlarımda hiç tel erezyon yok, aslında var da firma dışarıya iş yapmıyor. Uzaktaki bir firmaya yaptırmak nasıl olur daha önce denemedim. Biraz da maliyet giriyor işin içine tabi, kalkıp da 500-1000tl istediler mi kafa otomatikman daha farklı nasıl yaparıma çalışıyor =)

Ben rica ederim Osmana cok uyguna kestiririm.. Önemli olan çizim parçanın ham ölçüleri

Parçanın son halini koydum buraya, sldprt olarak.

Forumdan KAYSERİ nickli arkadaşla da iletişim halindeyiz kendisinin cncye dönüştürdüğü frezesi vardı. O da inceleyip yapılabilir bişeyse haber verecek.

Saygılar.

Ekli dosyalar

• Reel Yatağı.rar
    180.8 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular