Profilo Pacific 6148 tambur vurma sorunu

Profilo pacific 6148 çamaşır makinesinin tambur vurma sorunu var. İçine baktım sağa sola vuruyor yaylarla alakalı diye düşündüm ama kesin bir kanaate varamadım. Sizce bu tip sorunlar neyden kaynaklanabilir ?

Birde video ekledim

http://www.izlesene.com/video/camasir-makinesi-tambur-arizasi/2750423

Son düzenleme:
makinanin içinde tek büyük parça çamaşır veya fazla çamaşır olduğu kesin. ama bu kadr çamaşır olsa dahi kazanın bu kadar sallanması ve zıplaması pek normal değil. alttında 2 adet sürtünmeli amortisör var. Bu amortisörler patlamış görünüyor.

Kanyak ustama katılıyorum. Cihazın içinde normalin dışında bir tarafa toplanan dengesiz yük var sanırım. Eğer normal 5kg pamuklu çamaşır yüklemenizde de tambur bu şekildeyse amortisörleri değiştirmeniz gerekiyor. Amortisörler kazanı alttan şaseye bağlayan 2 adet çubuk şeklinde parçalardır ve ucuzdur.

Bugün amortisörleri değiştirdim ve sorun ortadan kalktı. Ben şehir dışındaydım bizimkiler makineyi tamirciye göstermişler daha önce ve tamirci vurması bir sorun teşkil etmez gibi anlamsız bi cevap vermiş. Ben daha önce olsaydım çoktan değiştirmiştim fakat bir teknik servisin vurması önemli değil gibi bir cevabından ben şunu anlarım; Önemli değil canım şimdiki arızası küçük,asıl tambur masrafı çıkınca bana gelecekler zaten. bende yüksek fiyattan yaparım. Evet arkadaşlar maalsef bir kısım servislerimiz bu zihniyet içindeler.

Bugün amortisörleri değiştirdim ve sorun ortadan kalktı. Ben şehir dışındaydım bizimkiler makineyi tamirciye göstermişler daha önce ve tamirci vurması bir sorun teşkil etmez gibi anlamsız bi cevap vermiş. Ben daha önce olsaydım çoktan değiştirmiştim fakat bir teknik servisin vurması önemli değil gibi bir cevabından ben şunu anlarım; Önemli değil canım şimdiki arızası küçük,asıl tambur masrafı çıkınca bana gelecekler zaten. bende yüksek fiyattan yaparım. Evet arkadaşlar maalsef bir kısım servislerimiz bu zihniyet içindeler.

Ben sorunu tesbit edemediginden özel servisin bu yaklaşıma girdigini düşünüyorum .
Yada ses sorununu rulman sesi oldugunu düşünerek bu kadar ses için rulmanları degiştirmeye degmez düşüncesi ile olaya yaklaştıgını algılıyorum .
Eğer amortisör olduguna karar verebilmiş olsaydı kesinlikle değiştirecegini düşünüyorum ,
Çünkü degiştirdigi parca sizin sorununuzu gidereceginden aldıgı (alacagı) parayı hak ettigini düşünecekti.

Ben sorunu tesbit edemediginden özel servisin bu yaklaşıma girdigini düşünüyorum .
Yada ses sorununu rulman sesi oldugunu düşünerek bu kadar ses için rulmanları degiştirmeye degmez düşüncesi ile olaya yaklaştıgını algılıyorum .
Eğer amortisör olduguna karar verebilmiş olsaydı kesinlikle değiştirecegini düşünüyorum ,
Çünkü degiştirdigi parca sizin sorununuzu gidereceginden aldıgı (alacagı) parayı hak ettigini düşünecekti.

Umarım dediğiniz gibi düşünmüştür. Ancak makinenin kendini yerden yere vurmasının rulman kaynaklı olamıyacağını bilecek kadar ustadır herhalde kendileri...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri