PLC ye bağladığım kontaktörden koku geliyor ve aşırı ısındı

plc ye deneme amaçlı kontaktör bağladım ve çalışıyordu sıkıntısız yoktu ama bir yerde plc uyarı verdi kendini elektirik akımıını kapattı ve kontaktörden koku gelmeye başladı elime aldığımda aşırı ısınmıştı ve hani anlamıyorum nasıl bir kontaktör 24v elektirikte yanabilir ki anlamıyorum markası schneider LC1K1601B7 modeli bilen biri varsa bir şey söylesin gözünü seveyim elim ayağım titriyor sinirden boşuna param gidicek

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC çıkışını direkt kontaktöre mi bağladınız?, kontaktör bobininin çektiği akım plc ye fazla gelir, PLC çıkışını röle ile çektirip kontaktörüde röle ile çektirebilirsiniz.

PLC çıkışını direkt kontaktöre mi bağladınız?, kontaktör bobininin çektiği akım plc ye fazla gelir, PLC çıkışını röle ile çektirip kontaktörüde röle ile çektirebilirsiniz.
plc çıkışına direkt bağlamıştım ama internette gördüğüm ve eğitim aldığım birinin yaptığı şemayı kopyaladım sadece ve yanmasını beklemiyordum şuan akım var mı yokmu diye denedim ve kontaktörde akım akmaya devam ediyor ama sadece koku var şuanlık

kontaktörü çektirdiğin 24v u röle üzerinden geçir rölede plc çıkış verdiğinde çeksin sorun yaşamazsın

Galiba bu kontaktörün bobin gerilimi 24V AC, siz DC voltaj bağlamış olmayasınız?

Galiba bu kontaktörün bobin gerilimi 24V AC, siz DC voltaj bağlamış olmayasınız?
evet olabilir üzerinde ac yazıyor ben 1214dc/dc/dc kullanıyordum elektrikte yeni olduğum için pek tecrübem yok maalesef plc yazabiliyor ama pano toplayamıyorum diye az maaş alıyordum elektrik öğrenme için pratik yaparken yaktım

Bagladıgın kontaktör, 24 volt AC, siz plc ye Dc gerilim veriyorsunuz. Isınma, yanma sebebi odur.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri