PLC ye Analog Sinyal sağlamak?

betesan

Üye
Selam arkadaşlar. Ben yeni yeni PLC öğreniyorum. Yazdığımız programları PLC ye yükleyip deneme şansımız var ancak ANALOG sinyaller işin içine girince testini PLC üstünde yapamıyorum. Kendim en basit yoldan 4....20mA i nasıl sağlıyabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
V = I x R
kullandığın plc ve voltaja göre direnç değerini değiştirerek 4mA ve 20 mA değerlerini elde edebilirsin.
24 v dc güç kaynağına seri 1,2 kohm ve ona seri 5 k lık bir potansiyo metre ile 4-20 mA akımı alabilirsim.

PLC analog girişin eğer 0-10 V destekliyorsa potansiemetre aracılığıyla 0-10 V analog sinyal göndeebilirsin

bence en kolayı bunu yapan bır ölcü aletı alman pıyasada bulması zorda olsa ıllakı arayınca bulabılıyorsun o kadar pahalı bırsey de degıl

En basit yolu simule etmektir PLCSim de 0-10V a karşılık gelen 0-27648 arasında slider şeklinde bir değişken tanımlarsan, mausla slider ı hareket ettirerek programını simule edebilirsin...
Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• Simule.JPG
    Simule.JPG
    18 KB · Görüntüleme: 38
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye