PLC S7 400 de Analog Sıcaklık Transmitteri

meraba arkadaşlar,
yazılımda analog sıcaklık transmitterin blog diyagramında supp. time 0 gösteriyor. ben onu 1 sn ayarlayarak herhangi bir ani peak sıcaklık yükselmesini görmesin istiyorum ünite tribe gitmesin..programı okuyabiliorum ama yazma konusunda acemiyim.. ben o değeri 1 yaptığımda ayrıca plcye de yüklemem mi gerekiyor ne yapmam lazım yardımcı olabilr misinz?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bu yapmış oldugun deger değişimi HW configte yada normal FBD,LAD gibi program bloklarında ise her iki durumda da plcye yükleme yapman gerekir.
ilkinde sadece hardware ayarlarını yüklemen yeterli olurken 2.sinde sadece blokları yüklemen gerekir.

ayrıca buna bakınız.
eger Scada yada HMI varsa ve bu deger tanımlı ise ordan da değiştirilebilir .
eger bu mümkünse plcye yükleme yapmaya gerek yok.

sizin bu bahsettiğiniz değişiklik ile ilgili bir ekran görüntüsü daha net konuşamamızı saglar.

ayrıca Siemens Industry IA/DT/BT Service&Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

Response time with interference suppression kısmına bakınız.

iyi çalışmalar.

not:
program yüklenrken bazı runtime degerler ile kalibrasyon degerlerinin sistem çalışırken kaydediniz.

yani hep yedekli çalışınız.

bazen basit bir kod değişikliği bile sistemi durdurabilir.

birazdan ekran görüntüsünü buraya ekleyceğim daha net olsun tşk ederim çok sağolun

aaa.jpguntitled.jpg

supp_t parametresini 1 saniye yapmam bana 80 değerinin üzerinde çıkıtğnda tribe gtmesinin önüne gecmiş olacak..zaten tribe gttiği zamanlar da 80in üzerinde 300 500ms kaldığını farkettim.görüntüler ve değiştirmek istediğim pt100 ve ana ekran görüntüsnü kopyaladım..yorumunuzu bekliorum

bu tip bloklar genelde SCL ve CFC ile yazılmıştır ama sanırım sizde scl yada cfc plan kodları yoktur çünkü üretici firma genelde vermez.

eger varsa bu kodlar incelenip gerekli modifiye buralarda(CFC yada SCL ) yapılabilir sonra compile edilip CPUya yüklenebilir.
.
Supp_t ne için kullanılmış bunu fb512 SCL kodu incelenerek bulabilirsiniz.

yani ne işe yaradıgını FBnin kodlarına(scl) bakarak anlarsnız.

ayrıca eger bu degeri ilgili FB ye ait DBnin başlangıç degerine atama yaparak ta çözebilirsiniz.ama dediğim gibi ne işe yaradıgından tam emin olduktan sonra.

asıl mesele neyi ne için değiştirdiğinizi tam olarak bilmekte saklıdır.

size önerim projenin CFC plan kodunu ve tum SCL kodlarını teminin etmeniz yönündedir.böylece hem projeyi daha rahat anlar hem de istediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz.

not :
kodlar bana PCS7'nin kütüphanesine ait standart bloklar gibi geldi ama tam emin değilim.

Forum istatistikleri

Konular
128,441
Kullanıcılar
450,371
Son üye
elektrik müh esra

Yeni konular

Geri