plc devreye gırmıyor !!!

beton santralınden plc devreye gırmıyor dıye cagrıldım
panoya yarım saat baktık ama panoda hıc bır arıza yok .....
plc kartlarıda sıgortalarıda saglam ..
kafayı usutmemek elde degıl, sıgortaları ındırdım sıstemı actım ve sıgortaları tek tek acmaya basladım sondan ıkıncı sıgortaya geldıgımde plc dokunmatık ekranında goruntu gene kayboldu....

sıgorta saglam kablo takıbı yapsam kablolar bı dunya al basına derdi..
panonun semasını zor bela buldurttum
sıgortanın plc slot beslemelerıne ait oldugunu ogrendım ama genede bı cozum bulamadım

sıgortanın baglı oldugu klemensın numarasını buldum ve panonun alt kısmından takıpetmege basladım umidim kalmamıstı....

kablo 100 m kadar ılerıde kompresore gıdıyordu umidim ıyıce tukendı:(

basınc salterını actım baglantı saglam
acılısta tahlıye yapan selenoid valfın beslemesıde basınc salterınden alınmıs

onuda actım temızledım taktım oradan bır ses geldı SİSTEM ACILDIIIIIII

yuh be 2 saat selenoid valf mı ugrastırdı benı yaaaaaaa :):):)

geçmiş olsun kardeş,bu meslekte herşey ihtimallere ve tecrübeye bakar

plc ile kompresordeki tahliye valfinin ne alaka oldugunu anlamadim acikcasi beslemeyi valftenmi almislar yoksa oradan sinyalmi geliyor eger valften geliyorsa buyuk hata ama sinyal geliyorsa o ayri birsey

beton santralınden plc devreye gırmıyor dıye cagrıldım
panoya yarım saat baktık ama panoda hıc bır arıza yok .....
plc kartlarıda sıgortalarıda saglam ..
kafayı usutmemek elde degıl, sıgortaları ındırdım sıstemı actım ve sıgortaları tek tek acmaya basladım sondan ıkıncı sıgortaya geldıgımde plc dokunmatık ekranında goruntu gene kayboldu....

sıgorta saglam kablo takıbı yapsam kablolar bı dunya al basına derdi..
panonun semasını zor bela buldurttum
sıgortanın plc slot beslemelerıne ait oldugunu ogrendım ama genede bı cozum bulamadım

sıgortanın baglı oldugu klemensın numarasını buldum ve panonun alt kısmından takıpetmege basladım umidim kalmamıstı....

kablo 100 m kadar ılerıde kompresore gıdıyordu umidim ıyıce tukendı:(

basınc salterını actım baglantı saglam
acılısta tahlıye yapan selenoid valfın beslemesıde basınc salterınden alınmıs

onuda actım temızledım taktım oradan bır ses geldı SİSTEM ACILDIIIIIII

yuh be 2 saat selenoid valf mı ugrastırdı benı yaaaaaaa :):):)

Selenoid valflerin bobinlerine ters diodları koyulmadığında (DC bobinler için) açıp kapatma anlarında istenmeyen kilitlenmeler olabilir. tecrübeyle sabittir.

Selenoid valflerin bobinlerine ters diodları koyulmadığında (DC bobinler için) açıp kapatma anlarında istenmeyen kilitlenmeler olabilir. tecrübeyle sabittir.

Bizim iş yerindede bir kaç kez başımıza geldi. Neden oluyor peki bu kilitlenmeler?

Bizim iş yerindede bir kaç kez başımıza geldi. Neden oluyor peki bu kilitlenmeler?
bobinlerin kendine has davranisinda dolayi bir bobin ucuna uyguladiginiz gerilimi eger keserseniz bu gerilimi ters dondurerek sisteme besler vede buda bazi sistemlerde kisa devrelere vede devre elemanlarinda istenmeyen davranislara sebep olur

kardeş bende beton santralini bingölede kurdum calışmadı santral bayagı aradım arza bulamdım sonra şemadan bakarak tek tek bir gece boyunca kablo aradım. sonra buldum ki beton kırıtılarını temizlemek icin mixer icine giren işciler zuladaki bir acil stop a basmışlar:p

iyi calışmalar herkese

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri