plazma yardım

arkadaşlar ben plazma kesicilerin çalışma prensiblerini varsa bağlantı şemalarını arıyorum yardım ederseniz sevinirim

merhaba .
plazma hakıında tam ne istedigini belirtirmisin kesim mantıgınımı ogrenmek istiyorsun.
ben cnc plazma imal ediyorum.sana yardmcı olabilrim.

sayın newrock öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..
çalıştığım işletmedeplazma kesim makinası var fakat butona bastıgımızda hava geliyor biraz ateş cıkarıyor sonra duruyor..hep böyle yapıyor ..bnde actım içine baktım..elektronik bir kart var ve onun üzerinde bir röle var ben butona bastıgımda röle cekmeye çalışıyor fakat cekemiyor..ama sonra hiçbişey olmamış gibi çalışmaya devam ediyor ..bu sorun röleden mi kaynaklanıyor yada başka bir arıza mi var?birde bana plazmaların kesim tekniği ve çalışma prensibi hakkında biraz bilgi verebilirseniz cok sevinirim.

hocam ben cnc plasma tezgahı imal ediyorum.
Ben ilk imalat asamalırında boyle problemlerle cok karşılasıtım.bunu olmasının bir kaç neden var, bunların en öncelikli olanı meme ile kesilecek malz arasında fazla boşluk olması (makinadan cıkış sase baglantısının saglanılmamasın) ve arada ark oluşmaz sizin tabirinizle ateş butona basınca başlar takriben 2sn sonra kesiler eliniz butona basılı olsa bile.en bilindik neden budur.
yuotube plasma yazarsanız orda cok güzel animasyonlar mevcuttur.elimde animasyonlar ve dökümanlar var ancak ardım bulamadım.Buldugum zaman size gönderirim.

sayın newrock benimle bilgilerinizi paylaştıgınız için eşekkür ederim..faydalanacağım dökümanlar gönderirseniz cok sevinirim..birde bnm anlatmak istediğim plazma kontrol kartında bulunan bir rölenin bobinine enerji geldiği halde cekememesidr...röle biraz vızıldıyor butona art arta bastıgımda ise alıyor..bn o rölede mekanik bir arıza olacagından şüpheleniyorum..plazmanın markasıda'' başarı '' diye bir marka

arkadasım.
eger japon malı plazma kullanıyorsan üzeri naylon ile kapatılmış bir ark devresi var.sanırım arası 2 3 mm olmalı.işte bu vıdanın yüzeyleri paslanmış olabilir.sıfır zımpara ile temizlersen hallolur derim.ayrıca şase baglantısı paslı olmasın.yuzde 100 temas etmeli.birde elinde tuttugun elcikte fincana benzer kapak var onun agzında metal yuzey elcikteki ıkı iğneye temas edecek şekılde olmalı.kolay gelsin

arkadaşım merhaba sadece başlık kafasın da bulunana aksam memesini değiştirin

arlkadaslar yorumlarınız için teşekkür ederim elektronik kartında arıza varmış servis değiştirdi su an bir sorun yok gibi görünüyor

sayın newrock merhaba bendediğer arkadaşlar gibi cnc plazmayapmak istiyorum ama tek sorun torch parçayı keserken normal çalışıyor fakat 10mm havaya kalkınca plazmayı nasıl sonlanırıyor bunu anlamadımyardımcı olursanız sevinirim.

forum da cnc torna bölümüne bakarsan sana yardımcı olucak bir kaç konu olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri