Pioneer müzik seti stk4142

Bilemem. Buradan bir şey yazmak zor.
Cihaz sizin yanınızda ve dağınık vaziyette.
Bir yerler oynamıştır veya temassızlık olur, kablolarda kırıklık, kopukluk olabilir.
araştırıp bulacaksınız.
img20240128213956-jpg.104996
@Muhsin Kamer bey ,üzülerek belirtmek isterim ki , kondansatörleri yeniledikten sonra cihaza enerji verdim, hani bana tek bacaklarını kaldırarak 4 adet yan yana dizili diyotlar vardıya, onlar duman atarak çatladı 4ü de. Kondansatörleri değiştirdim sadece,başka bişey yapmadım. Kısmet değilmiş,emekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Sağlık olsun. Bir yerlerde hata yaptınız, göremediniz.
Sakin zamanda tekrar kontrol de edebilirsiniz veya cihazı dağıtıp sağlam parçalarını başka projeler de kullanabilirsiniz.

Buralarda olursak;.
Bilgimiz dahilinde yine yardımcı oluruz.

İyi çalışmalar, kolay gelsin.

Son düzenleme:
Elektroniği öğrenmeyi o kadar çok istiyorum ki, böyle yapamadığım tamir edemediğim şeyler ile karşılaşınca soğuyorum 😔😔😔
Sağlık olsun. Bir yerlerde hata yaptınız, göremediniz.
Sakin zamanda tekrar kontrol de edebilirsiniz veya cihazı dağıtıp sağlam parçalarını başka projeler de kullanabilirsiniz.

Buralarda olursak;.
Bilgimiz dahilinde yine yardımcı oluruz.

İyi çalışmalar, kolay gelsin.

Olur böyle şeyler;
Her zaman, her cihazda başarılı olunacak diye bir durum yok. Hevesiniz kırılmasın.
İnsan hatasından, malzeme hatasından, dikkatsizliklerden oluşan hatalar, arızalar olur.
Dikkatli olmalı;
Arızalı cihazlarda da, onarım yapılınca insanın yüzünde mutlu bir tebessüm olur.
Siz;
Web ten onarım videolarını izleyin. Elektronik malzemeleri tanıyın.
Multimetre ile malzeme ölçmesini öğrenin. Arıza takibi yapmayı zamanla öğrenirsiniz.
Tertipli, düzenli, temiz çalışmak, başarılı olmanın vazgeçilmez bir parçasıdır.
tamir edemediğim şeyler ile karşılaşınca soğuyorum 😔😔😔

Bizlerin de bir çok bilmediğimiz arıza türleri var. Soğumak yok.
Teknik gelişiyor, yeni tip cihazlar/malzemeler çıkıyor.
Devamlı öğrenmeye çalışıyoruz.
Öğrenmek isteyenler de; soğumadan, yılmadan öğrenerek başarılı olabilirler.

İyi çalışmalar, kolay gelsin...

Son düzenleme:
Olur böyle şeyler;
Her zaman, her cihazda başarılı olunacak diye bir durum yok. Hevesiniz kırılmasın.
İnsan hatasından, malzeme hatasından, dikkatsizliklerden oluşan hatalar, arızalar olur.
Dikkatli olmalı;
Arızalı cihazlarda da, onarım yapılınca insanın yüzünde mutlu bir tebessüm olur.

Yeri gelmişken;
Az önce bir monitör onarımını bitirdim.
Bizden önce başka bir servise gitmiş. Çalışan kişi (usta demiyorum, bence bu lakabı hak etmiyor)
Çalıştığı bölgeler de lehim artıkları, pasta kalıntılarını temizlemeden, devrelerin üstü pis/kirli bir şekilde onarımı yapıp geçmiş.
Başarılı olmak bu mudur?
Bir de bizim yaptığımız işlere bakılsın. Onarım bitti. Devreler, malzemeler pırıl pırıl temizlendi.
Düzgün montaj yapıldı, cihaz paketlendi, esnafa teslim edilecek.
Siz;
Web ten onarım videolarını izleyin. Elektronik malzemeleri tanıyın.
Multimetre ile malzeme ölçmesini öğrenin. Arıza takibi yapmayı zamanla öğrenirsiniz.
Tertipli, düzenli, temiz çalışmak, başarılı olmanın vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bizlerin de bir çok bilmediğimiz arıza türleri var. Soğumak yok.
Teknik gelişiyor, yeni tip cihazlar/malzemeler çıkıyor.
Devamlı öğrenmeye çalışıyoruz.
Öğrenmek isteyenler de; yılmadan öğrenerek başarılı olabilirler.

İyi çalışmalar, kolay gelsin...
@Muhsin Kamer bey beni çok mutlu ettiniz size içtenlikle teşekkür ediyorum.Sabırla öğrenmeye devam edeceğim.Bazı ustalarımız var bu işte çekirdekten yetişen, malesef burnundan kıl aldırmıyor.Mesleğini başkası kapmasın diye... Sizin gibi olsa keşke herkes

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri