PID Hakkında

devilksk35

Üye
arkadaşlar ben motor sürücüleri satan bir firmada işe başladım ve bu konuda yeniyim daha önce böle bir iş yapmadım yada okulda motor sürücüleri ile ilgili bir ders almadım. commander sk , sp tipi sürücüler satıyoruz. PID tam olarak nedir ne işe yarar bana açıklarsanız çok sevinirim yine bu konu başlığı altında motor sürücüleri ile ilgili sorularım olacak benim gibi yeni başlayanlar içinde aydınlatıcı olur şimdiden hepinize teşşekkür ederim kolay gelsin

PID : oransal türevsel ve integral konrol mana sına gelmektedir.yapay zeka ile ilgilenen arkadaşlar konuyu dahada açabilir.

saolasın ama biras daha açamazmısın nedir ne deildir ne işlev görür

Sn. devilksk35, ekteki dosyada ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Saygılar

pid nedir.png

Ekli dosyalar

• pid__nedir.zip
    725.4 KB · Görüntüleme: 21
Sn. devilksk35

* PID Kontrol 2. sayfada birçok bilgi mevcuttur. İncelemenizi tavsiye ederim.

sayın devilksk35
pıd mantığını anlatmak amacı ile bir döküman hazırladım. bu blok pid blok yazma konusu içerisinde s7 300 plc için yazılmış stl kodları verilen pıd yazılımının s7 200 e uyarlanmış halidir.

sn. ulas
plc de PID hesabını nasıl giriyorsunuz_? kusura bakmayın arkadaşlar bilgileri okudum çok işime yaradı teşşekür ederim uzun zamandır yazamıyorum bu sayfada okuyanlar warsa kusura bakmasın daha da sorularım olcak sizi rahatsız etmeye tam gaz devam etcem :D hepinize teşşekürler şimdiden

Forum istatistikleri

Konular
128,358
Kullanıcılar
450,219
Son üye
sengolw

Yeni konular

Geri