pic programlama devresi

yusufan

Üye
arkadaşlar biraz baktımda bulamadom ramazandan olsa gerek siz biliyorsanız elinişzde varsa bana pic programlama devrelerinden lazım.kendim yapıcam pic16f84 ile 16f28 öncelikli ama daha fazla bacaklı picleri progrtamlayanda olabilir ama öncelikli olanlar onlar onları prograamlasın gerisi önemli değil bir yardım ama sadece pic programlamak için olsun ve biraz da mümkünse basit olsun varsa teşekkürler şimdiden

Jdm programmer, seri portla kullanılan,basit ama başlangıç seviyesi için ideal bir programlayıcı, tavsiye ederim. Ben yıllar önce iki tane yapmıştım, işyerinde ve evde hala desktop pclerde takılı durur, zaman zaman kullanırım:

pg5v2r3s.jpg

sch528.gif

pcb.pdf

süper bende yapmaya çalışacağım gerçi ilk devrem olacak ama olsun hoşuma gitti eh birazda meraklı olunca gerisi gelir herhalde.

Jdm programmer, seri portla kullanılan,basit ama başlangıç seviyesi için ideal bir programlayıcı, tavsiye ederim. Ben yıllar önce iki tane yapmıştım, işyerinde ve evde hala desktop pclerde takılı durur, zaman zaman kullanırım:

pg5v2r3s.jpg

sch528.gif

pcb.pdf

slm hocam hocam biraz uygunsuz bir soru olcak ama sonuçu benim için önemli bu devrenin maliyeti ne kadar oldu ? cevap için şimdiden tşkl.

bn bunu yapmıstım 10tl felan oldu bana maliyeti.sade üzerindeki soket biraz pahalı okada gerisi fazla tutmuyor

daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz site ingilizce malzeme oradaki şemadan pek anlamadım daha açıklayıcı bilgi varmı benm hoşuma gitti

daha açıklayıcı bilgi verebilir misiniz site ingilizce malzeme oradaki şemadan pek anlamadım daha açıklayıcı bilgi varmı benm hoşuma gitti

Malzeme listesi şudur: https://i.kontrolkalemi.com/4/pgm5v2r8bom.pdf

Devreyi basıp komponentleri monte ettikten sonra seri porttan pc'ye bağlıyorsunuz(laptop usb-serial çevirici ile çalışmaz!)
Yazılım olarak WinPic800.zip kullanmanızı öneririm.

Anlayamadığınız birşey olursa bu başlık altında sorabilirsiniz.

Selamlar

arkadaşlar hazır baskı devresini bulan varsa paylaşa bilirmi

Forum istatistikleri

Konular
128,375
Kullanıcılar
450,247
Son üye
moonshine07

Yeni konular

Geri