Pic - Arduino Haberleşme

redax

Üye
Arkadaşlar pic ve arduinoyu haberleştirmek istiyorum pic üzerinden göndereceğim pwm ile arduinoya bağlı iki servoyu sürmek istiyorum.Pic ve arduinonun rx tx pinlerini direk birbirine bağlasam olur mu yoksa araya entegre koymam gerekiyor mu max232 gibi falan?Ve hangi haberleşme protokolünü kullanmalıyım?Arduino uno kullanıyorum bu arada.

Ardunio uno da 1 tane seri haberleşme var. Daha önce kendim uygulamalı denemedim fakat bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Seri haberleşmeyle olur.

Seri haberleşme derken kardeş :) kullanacaklarımın hepsi seri zaten daha spesifik cevap bekliyordum ben mesela rs232,SPI veya I2C gibi ..

Seri haberleşme derken kardeş :) kullanacaklarımın hepsi seri zaten daha spesifik cevap bekliyordum ben mesela rs232,SPI veya I2C gibi ..
S.A.
Karşılıklı data aktarımı yapacaksanız en kolayı 232 den haberleşebilirsiniz. Seri haberleşmede 485 kullanarak da haberleşirsiniz 232 den tek farkı yazılımda 485 de dinleme ve yazmada de-dır uçlarını high konumunda tutarak bilgileri yollamak ve almak. Birde 2 işlemcinin baud hızları ve diğerayarları aynı olmalı örneğin 9600,8,1,none gibi.

Arkadaşlar pic ve arduinoyu haberleştirmek istiyorum pic üzerinden göndereceğim pwm ile arduinoya bağlı iki servoyu sürmek istiyorum.Pic ve arduinonun rx tx pinlerini direk birbirine bağlasam olur mu yoksa araya entegre koymam gerekiyor mu max232 gibi falan?Ve hangi haberleşme protokolünü kullanmalıyım?Arduino uno kullanıyorum bu arada.

Arduino ile sadece 2 servo bağlıysa neden PIC ile servoları sürmeyi düşünmüyorsunuz?

Arduino uno ile pic16F628A'yı seri haberleştirmek için max232 şart mı? her ikisinin seri haberleşme kabiliyeti varken gereksiz diye düşündüm ama bulabildiğim tek örnek max232 içeriyor... konuyu başlatan arkadaşa da çözüm olacak bu sorunun cevabı sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,210
Son üye
İsmlll

Yeni konular

Geri