PIC İLE ROLE KONTROLÜ

erdi001
the_maniac
kudretuzuner
fabrisio
emekleriniz için tşkler bu yazılımı bitirmenin tek yolu sabretmek ara ara proğramı geliştirmek istediğimde daha da karıştırıyorum yanı bolca zaman gerekli galiba

the_maniac kardeş o naktaya gelirsem senden yardım alırım (lcd konusunda) bendaha ilerleyemedim ki işten.

kudretuzuner nasıl kaydedilir bir Bakım yaparsam dosyayı yeniden eklerim.

galiba benim tek sıkıntım biran önce tasarıyı bitirmek buda acele ettiğim için hep yanlışlıklarla sonuçlanıyor. o yüzden sabır edeceğim sizide sıkınmtıya sokmak istemiyorum arkadaşlar bekleye bilirm sorun olmaz

erdi kardeş projeni inceledim güzel benim projeme uydurula bilinir. ayarlama yaptığım role ne kadar cekili kalıyor mesela ben 1 roleyi ayarladığmda başlangıc zamanı ve bitiş zamanınıda ayarlama imkanı olamazmı 12:30 başlasın 15:00 bitsin gibi (zaman aralığı değiştirilebilir olmalı) senin devrede rolelerin cekme zamanı ne kadar

galiba role sayısıda artırıla bilir . ve ne ile yazdın bunu

erdi kardeş projeni inceledim güzel benim projeme uydurula bilinir. ayarlama yaptığım role ne kadar cekili kalıyor mesela ben 1 roleyi ayarladığmda başlangıc zamanı ve bitiş zamanınıda ayarlama imkanı olamazmı 12:30 başlasın 15:00 bitsin gibi (zaman aralığı değiştirilebilir olmalı) senin devrede rolelerin cekme zamanı ne kadar

galiba role sayısıda artırıla bilir . ve ne ile yazdın bunu

Role sayısı şu anda 8e kadar artırılabilir ve başlangıç bitiş zamanları verilebilir ben setin yanına reset eklerim kodlarımı asm ile yazıyorum eklemeleri yapınca aynı konuya eklerim

Resetli halinin hex dosyanı açtığım konuya ekliyorum yeni hex dosyasını yükleyip bir bak

erdinc kardeş baktım istediğim şekilde olmuş.

asm kodunu gönderimisin inceleyeceğim

reset bölümünde saat yazama alanı biraz kullanımı zor set alanındaki gibi değil

ilk başta tuşa basıldığında saat ayarlama istemesini kaldırsak onu ayrı bir tuşa koya bilirmiyiz

4 tuş olsa ilk tuş hep ileri gidiyor yani altaki iki tuş gibi ileri geri için tuş sayısını 3 den dörde cıkara bilirmiyiz

mesela set bir ayarlandı reset 1 e gectik reset birde tekrar set 1 geçmek istersek role sayısı kadar tuşa basıp en başa gelmemiz gerekecek

biliyorum cok şe istedim ama acelesi yok bende biraz oynama yapım görüşüz kardeş

Yeni geri butonlu ve rs232li projeyi diğer konuya ekliyorum

erdinc kardeşim proğramı kendi isteğime göre uyarlıyorum (zaman buldukca) umarım kızmazsın.

bir iki sorum olcak
- reset bölümünde dak. 60 üzerine cıkıyor 90 100 gibi
- cıkışa led bağlayarak cıkış alabiliyorum fakat roleyi süremedim cıkış voltajı düşük
-asm kodunu incelemek isityorum

+ seni sıkboğaz etmek istemiyorum bu nedenle kaynagını bana söylersen yani nerden nasıl öğrendin kitap mı kullandın bu seviyede yazıyorsun bende kendimi geliştirim. hep sana başvurmak beleşçilik olacak msn eklersem takıldığım yerde sormak için olurmu
kitap almak istiyorum önereceğin bir kitap varmı

1.si sadece reset değil set resetlerin tamamı 60ın üzerine çıkıyor ben bir sınırlama koymadım fakat fırsat bulduğumda koyarım
2. uln2803 ortak ucundaki voltajı biraz yükselt proteusdan kaynaklanıyor sanırım ama bakmadım
3. asm kodun tamaını veremem kendime ait ticari olarak kullandığım kodlarım var fakat sana nasıl yapacağın konusuda yardımcı olurum

ben bu işe 16f84 ile başlamıştım internetten bulduğum kodlarla oynayarak geliştirdim her hangi bir kitap kullanmadım üstelik benim esas mesleğim otomasyon ve plc hobi olarak başlamıştım, en önemlisi kullandığın işlemcinin pdf dosyasını iyi anlayıp faydalanabilirsen her özelliğini kullanabilirsin aynı şekilde haberleştiğin komponentlerinde pdflerini iyi inceleyip anlarsan asm ile her şeyi yapabilirsin sorduğun sorulara umarım cevap verebilmişimdir eğer takıldığın yer olursa yardımcı olurum kolay gelsin

Merhaba
Sizin bu projenizi takip ediyorum.İsis'i save ederken FİLE-as save as-enaltta -save as type tıklayın-ısıs 7.0 design file işaretleyip save edin işlem tamamdır.Bir de kitap soruyorsunuz.Ben amatörüm mesleğim de tamamen farklı bir dal.Pıc'e de 5 ay oldu.Çok uzun senelerden beri (40 yıl) elektronik ile uğraştığım ve de VB Net alt yapım olduğu için kavramakta zorluk çekmedim.ALFA yayınlarından Herkes için PIC Programlama Yazarı NURSEL AK oldukça basit anlatımlı ama kapsamlı bilgi mevcut.Kolay galsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri