Pic Öğrenmek istiyorum, nereden başlamalıyım?

determin3

Üye
Merhabalar. Pic programlamayı öğrenmek ve elektronikte donanım ile yazılımı birleştirerek projeler tasarlamak istiyorum.
Başlangıç için önerileriniz nelerdir? Pic öğrenme setleri var anakart şeklinde, veya klasik breadboard veya pic satın alıp kendimiz mi öğrenmemiz daha kolay olur?
http://www.altaskitap.com/PIC-PROG-DEKA-V6-Karti,PR-669.html
Linkte gördüğünüz kit işime yarar mı? Bunu kullanarak CCS C yardımıyla programlama yapabilir miyim? Aydınlatılmaya çok ihtiyacım var gerçekten, herkese çok teşekkürler şimdiden...

Geliştirme kartı hiç kullanmadım. Breadbord üzerinde kendin devreyi kurarsan sana daha çok katkısı olacaktır.

Teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olacak... PIC devrelerini breadboard üzerine kurarken gerekli olacak malzemeleri toplu şekilde elde edebileceğim bir yer var mı? Çünkü lazım oldukça tek tek almak büyük külfet olur gibime geliyor...

Bence arduino ile başla.cok fazla örnek var.sikilmadan yol alabilirsin

Merhaba,
Bana sorarsanız PIC programlamayı öğrenmek için önce Proteusun düşük versiyonlarından birini internetten bulup indirin.Önce sanal olarak başlayın başarılı olursanız protoboarda geçersiniz.Ayrıca size verdiğim Antrak linkleri sizin yolunuzu aydınlatacak adım adım gideceksiniz.Önce proteus İSİS'te deneyin çalışan kodlarınızı sonradan hayata geçirirsiniz.

Galiba yeni olduğunuz için mesajı görüyor fakat yanıtlayamıyorsunuz.
e-mail:[email protected]

Son düzenleme:
Merhaba,
Bana sorarsanız PIC programlamayı öğrenmek için önce Proteusun düşük versiyonlarından birini internetten bulup indirin.Önce sanal olarak başlayın başarılı olursanız protoboarda geçersiniz.Ayrıca size verdiğim Antrak linkleri sizin yolunuzu aydınlatacak adım adım gideceksiniz.Önce proteus İSİS'te deneyin çalışan kodlarınızı sonradan hayata geçirirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Söylediğiniz gibi başladım. Umarım kısa sürede büyük ilerlemeler kaydedebilirim.

Benimde bir sorum olacak. Temel seviye arduino bilgim var. Kendimce projelerim var bir seneden fazladir arduino ile ilgileniyorum. Bu yil 5 6 aydir esp32 ile micropython ogrenmeye başladım. micropython esp32 kullanmayi da temel olarak oğrendim. Suan aklimda pic öğrenmek var bu yolla elektronik devre ve yazilimi birlestirip kendimi daha cok gelistirmek istiyorum. Aslinda sey yapmak istiyordum kendi micro islemci devremi tasarlamak ve bunu bakir plakette pcb halinde yapmak dahili roleleri vs olan 12v cikislari olan bir devre hayal ediyordum. Basta dip 328p ile yapiyim dedim sonra pic ile yaparsam baska platform olduğu icin daha cok sey ogrenirim diye düşündüm. Bu ise girip pic ogrenmelimiyim yoksa arduino veya micropython da wifi, iot vb projelerime mi devam edeyim. Pic ogrenirsem arduino ve micropythonı birakmayacagim onlardlada ilgilenecegim ama ne yapmami nasil bir yol izlememi onerirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri