Pencere Üzerinden Fan Coil kontrolü

asiyan

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Fan coille ısıtma-soğutma yapılan bir odada pencereler açıldığı zaman fan coillleri kapatarak fan coillerin boşuna çalışmasını engellemek istiyoruz. Fan coiller termostat ile kontrol ediliyor.

- Bu uygulamada reed switch kullanmayı düşünüyoruz, kaliteli bir marka bilen paylaşırsa memnun olurum.

- Böyle bir uygulama için reed switche alternatif ürün önerir misiniz ?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler, herkese iyi çalışmalar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
reed switch ile böyle bir çalışmam olmadı ama bunun için reed switch kullanmana gerek yok.Manyetik kontak ile de aynı işlemi yapabilirsin.

manyetik kontak kullanmak en güzeli manyetik kontak üzerinden nötr geçirin ve trmostatın içiede röle koyun....

Görüşleriniz için teşekkürler, zaten reed kontak ile manyetik kontak aynı elemanmış. Sayın 12345678asi bahsettiginiz baglantı ile ilgili biraz detay verirseniz memnun olurum, iyi çalışmalar

manyetik kontağı rölenin 220 v bobin ucunu anahttarlama yapacak gibi düşünün fazı direk verin bobine nötr mk dan geçsin....röleninde acık ve kapalı kontaklarındanda fazı termostata girin fan coile giden diğer kabloları olduu gibi girin ......bu sistem basit ama 3 yıldır sorun yok..kolay gesin ..ayrıca röle termostaın içide bi yere sıcak silikonla tutturulabilir..manyetik kontaktanda 2*1 kablo çekmeniz yeterli..

Bu ıkısı reed swıtch manyetık kontak aynı sey degılmı ?

PIC MARKA KALITELI REED SWITCH BULABILIRSINIZ

Moderatör tarafında düzenlendi:
fancoil soğutmada yapıo mu? ben bilmiodum ya... ciddi güzel bi siteymiş...

slm aynı olayıda ben yapıyorum otel inşaatında burda önemli olan pencerelere koyacaımız swiç yada manyetik kontak lardan geçen gerilimin düşük voltta olması otel personelinin yada temizlik elemanlarının yada müşterinin çarpılma olasılığını düşünerek voltajı 12 voltlara çekmek

birde dikkat edilecek bir husuta çift camlı (çift kanatlı pencereler) buralara çekilecek0.75 kablo her kanat için olmalı ve bir kanadını açtığımızda diğer kanat açılmş gibi oranın enerjisini kesmeli yoksa birini açıp enerjisini kesitiğimiz sandığımız fankoğit dier kanattaki swiçle kapalı konumda olduğundan fankoğit halen çalışır durumda olacaktır araya tekrardan arabir eleman gerekecektir

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri