Paradox alarm dış siren sorunu

ceremy

Üye
merhaba arkadaşlar;
paradox sp4000 alarm sistemini yaklaşık 3 yıldır kullanmaktayım.Son zamanlarda elektrik 3-4 saattir kesik haldeyken dış siren 15-20 dk aralıklarla çok kısa süreli düt sesi çıkardı .
Tahminim akü zayıflaması yönünde oldu yeni aküler aldım içe ve sirene . Daha takmadım yalnız ölçüm yaptığımda eski aküde de yeni aküde de 13.5 volt değerini alıyorum bu normal mi?
Şimdi tekrar kurulum yapacam fakat açıkcası dış siren işi beni korkutuyor çünkü 15 günlük tatile çıkacam o arada öterse apartman ayağa kalkar:)

not:iç siren de düt sesi gelmedi
dış siren pgm den -(eksi) tetik alarak çalışacak şekilde kurmuştum . yaklıaşık 3 yıldır hiç bir sorun yoktu.
Sizce sorun nedir arkadaşlar

aküler geriliml ile konrtol edilmez.
uygun bir en kötü 100 watt yük altında iken gerilim kntrolü yuapınız. gerilm bir anda 9 a kadar düşüyorsa akü şarjı ya da ömrü bitik demektir.

Cevabınız için teşekkürler
100 watlik yük derken alarm sistemi kaç wat bilmiyorum .akü sisteme bağlı iken volt olceyim değilmi dogru anladim insallah multimetreye zarar gelmez değil mi
aküler geriliml ile konrtol edilmez.
uygun bir en kötü 100 watt yük altında iken gerilim kntrolü yuapınız. gerilm bir anda 9 a kadar düşüyorsa akü şarjı ya da ömrü bitik demektir.

o da olur. bağlı kalsın ve bir 15 dakka bekletin. sonra da ölçün.
12 voltluk devre multimetreye zarar vermez. tabii amper kademesinde ölçerseniz gelir.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,949
Son üye
mrterenky_

Yeni konular

Geri