pano revizyonu hk.

sanayag

Üye
Merhaba

Su an üretimimizde bulunan dikey enjeksiyon press makinasinin panosu degistirilmek isteniyor. Fiyat ise 40,000 euro gibi Ben diyorumki; bu isi ben üstlensem altindan cikabilirmiyim. Simdiye kadar pek plc ile hasir nesir olamadim . Program yazma kismi degil sadece analog giris ve cikislar. Kisa bir egitim sürecinden sonra bu isin altindan kalkabilirmiyim.

Yoksa baska türlu bu plc yi ögrenemicem. Firmamizdaki cogu makinanin üretici tarafindan sifrelenmis oldugu söylendi. Onun icin plc mudahale edemedigimizden kendimizide gelistiremiyoruz. Geriye kalan butun hamallik isleri bize kaliyor.

Adamin biri geliyor aciyor notebookunu lojik kapi idi yok o idi yok bu idi biz agzimiz acik bakiyoruz Bu olayda ne kadar gücüme gidiyor biliyormusunuz. :( Adam ölcu aleti kullanmasini bilmiyor geliyor benim bir ayda aldigim paranin fazlazsini bir günde aliyor cekip gidiyor .Ve yukaririnin söyledigi seyde siz ne is yaparsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sanayag dostum, gücüne gitmesi gerekmiyor. Çünkü sen kendi işini yapıyorsun o da kendi işini yapıyor. Sen elektrikçisin o programlamacı. O ne anlar senin işinde, sen de anlamasın onun işinde. BU hep böyledir.... Herkes herşeyi yapacak diye birşey yok... Kendini bu yönde geliştirmek istiyorsan, bunun kursları vardır. Üye olduğun teknik odalar ve Siemens, Schneider gibi firmalar veriyor bu eğitimi.... Yukardakilerle bir konuş, göndersinler seni.... PLC panolarda abartacak birşey yok, normal pano gibi bir pano işte....

Daha önce yapmamışsan, senin yerinde olsam kendimi riske atmazdım. Ne gerekiyor. Şirket ödesin.... o prarayı sana vermeyecek ki.

Sana tavsiyem Yapma, ama yaparsan da önce bir projesini çıkart ve hangi kablolar nereye gidiyor, yerlerini iyi işaretle.... herşeyinde emin olduğunda gözlerini kapa ve yenisine başla.... yaparak öğreneceksin artık....

AMA DİKKAT yanlış yaparsan şirkete zarar verebilirsin.... tedbirini al.....

simdi degerli arkadasim herkes herseyi annesinin karninda ogrenmedi.simdi ilk once sana nacizane tavsiyem bu konuda hangi plc yi ogrenmek istiyorsun o onemli ondan sonra o marka plc nin ki forumuzda bununla ilgili bolumde var ikinci elini edinmeye calis vede bununla ilgili gerek formumuzdan gerekse ilgili firmadan yazilim elde etmeye calis.daha sonra bununla basit programlar yaparak vede yukleyip deneyerek sonucunu gorerek vede gun gectikce zorluk derecesini artirarak devam edersin

bence mıllete kızma bende senın gıbı dusunuyordum ama yanlıs dusunce ısteyınce oluyor meslek lıselerınde ucretsız kurslar var yanı gıt ne kaybedersın ben gıttım ve suan kendım yapabılıyorum o kadarda zor degıl

Merhaba

Su an üretimimizde bulunan dikey enjeksiyon press makinasinin panosu degistirilmek isteniyor. Fiyat ise 40,000 euro gibi Ben diyorumki; bu isi ben üstlensem altindan cikabilirmiyim. Simdiye kadar pek plc ile hasir nesir olamadim . Program yazma kismi degil sadece analog giris ve cikislar. Kisa bir egitim sürecinden sonra bu isin altindan kalkabilirmiyim.

Yoksa baska türlu bu plc yi ögrenemicem. Firmamizdaki cogu makinanin üretici tarafindan sifrelenmis oldugu söylendi. Onun icin plc mudahale edemedigimizden kendimizide gelistiremiyoruz. Geriye kalan butun hamallik isleri bize kaliyor.

Adamin biri geliyor aciyor notebookunu lojik kapi idi yok o idi yok bu idi biz agzimiz acik bakiyoruz Bu olayda ne kadar gücüme gidiyor biliyormusunuz. :( Adam ölcu aleti kullanmasini bilmiyor geliyor benim bir ayda aldigim paranin fazlazsini bir günde aliyor cekip gidiyor .Ve yukaririnin söyledigi seyde siz ne is yaparsiniz.

neden gucunuze gittiğinede bi anlam veremedim, ayrıca adamın günahı nedir :) her işte olduğu gibi o işinde kendine göre zorlukları var,oğrenmek isterseniz piyasada kaynak kitaplar - özel yada devlet bunyesinde verilen kurslar var,bunlara katılıp (lojik kapi idi yok o idi yok bu idi) kısmını öğrenebilirsiniz.

;) na sar et mene o lura ça lis se nind eol urr

Forum istatistikleri

Konular
128,402
Kullanıcılar
450,300
Son üye
objektifyorumcuofficial

Yeni konular

Geri