Panasonic plc de servo komutu nedir

es_fb

Üye
iyigünler panasonic plc ile panasonic a5 sürücüsünü kontrol edemedim lütfen yardım edermisiniz örnek açıklamalı olarak bir adet örnek gönderme imkanınız varmı.teşekkürler.FPG-C32T2H PLC . Sitenizi forum sitenizi inceledim ama bir türlü yardımcı kaynak bulamadım.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba

Hangi editörümüzü kullandığınızı öğrenebilir miyim?(FPWINGR mi FPWINPRO mu)
Kullandığınız editör güncel mi versiyonu güncel değilse lütfen güncelleyiniz.
FPWINPRO 6.414, FPWINGR 2.92 dir.

İyi çalışmalar

Hocam FPWINGR 2.92 Kullanıyorum güncel .istediğim hangi komutu kullanacam. Basit örnekle açıklama şansınız varsa.size minnettar kalırım.hocam çünkü taktım kafaya bir türlü kontrol edemiyorum.en basit şekilde . servo sürücüde ayrıyetten parametre değiştirmem gerrekiyormu ve 50 pinlik sokette sadece pozisyon kontrol olarak hangi bağlantıyı yapmam lazım plc programından sonra öğrenmek istediğimde bu.

Son düzenleme:
Merhaba

Ekteki dosyada gerekli örneği ve açıklama resimlerini bulabilirsiniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• FPWINGR_FPG_servo_kontrol.rar
    521.7 KB · Görüntüleme: 140
Allah razı olsun hocam bakacam hemen

Hocam a4 servo sürücü içinde aynı islemler değilmi. Parametre ve programda değişiklik yok sanırım

Merhaba

Pin bağlantıları aynı, plc programı aynı, servo sürücünün parametre isimleri değişir.
A5 deki parametre 008, A4 de Pr4B karşılık gelmektedir.
Ayrıca A4 sürücüde Pr02:0, Pr40:0,Pr41:0,Pr42:1 olmalıdır.

İyi çalışmalar

Gerçekten Sağol hocam

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri