panasonic fp2sh frekans ayarı

kkry

Üye
arkadaşlar elimde panasonic fp2sh var üzerinde input/output modülleri ve pp21 modülü var.
derdim şu; elimde step motor ve step motor sürücüleri var. sürücü input frekansı 80khz karşılayabiliyor benim yapabildiğim 500hz frekans oluşturabilmek ki buda sistemin yavaş olmasına sebep.

ctrlcode2 function blok nasıl kullanılıyor anlayamadım.
ben bu frekansı 1ms lik zamanlayıcılarla yapabildim. pwm fb leri bu plcde desteklenmiyor.

nasıl daha yüksek frekans oluşturabilirim?
son çare 555timerlı hibrit devre kullanmak olacak ki oda çok hoş bir çözüm değil.
plc yi değiştirmeyi düşünmüyorum. çünkü elimde var olan bu plc.

nasıl yapabilirim? 5khz bile oluştursam sistemi 10 kat daha hızlı çalıştırabilirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
f171 fonksiyonu fp2sh plc için geçersiz görünüyor.

Kütüphaneyi kurmuştum önceden. Hatta ctrlcode2 dediğim fonksiyon bu kütüphaneden. fakat nasıl kullanacağımı anlamadım. Yada başka bir fonksiyon mu kullanacağım?

Birde kullanacağım servo değil step motor sürücüsü yani benim duty %50 olan bir pals kaynağına ihtiyacım var.

Servo motor kontrolü PWM in özel bir türü olan PTO ile yapılır ve PTO da duty dediğin şey %50 dir. Gönderdiğin palsler bu bakımdan servo ve/veya step sürücü tarafından işlenebilir. Bu kütüphanedeki PtoP blokunu kullanmayı denemelisin. Noktadan noktaya pozisyonlama sağlar. Manuelini okursan nasıl kullanacağını anlarsın. Tekrar kolay gelsin.

Merhaba Kkry

aşağıdaki linkten örnek uygulamalar pdf ini ve FPWINGR de yapılmış örnekleri bulabilirsin.

FPWINGR deki programları eğer bilgisayarında FPWINGR yok ise FPWINPRO ya inport özelliğini kullanarak alabilirsin

Umarım yardımcı olur

Ekli dosyalar

• FP2-PP2 Uygulama örneği.rar
    4.1 MB · Görüntüleme: 2
hala beceremedim ya yada bir yerde hata yapıyorum. son iki cevapdakileride denedim olmadı.
durum şu fp2sh plc var elimde ve 2 numaralı slot'ta ( yani cpudan sonraki 3. slot) pp21 takılı A ve B yazan yerlerde puls çıkışı olduğunda ledlerin yanması gerekiyor diye düşünüyorum ama hiçbirşey olmadı.

ptop komutunuda deniyorum ctrlcode ile beraber ama puls çıkışı gözlemleyemedim.

panasonic destek'inde verdiği dökümana baktım elimdeki plc ye uymladım (en azından ben öyle sanıyorum ) onuda beceremedim. adreslerde mi hata yapıyorum anlamadım ki?

yada bağlantılarını yapmadan ledler yanmıyor mu?

50kpps de 20 puls çıkartacam sadece bu.
daha önceden biri yaptıysa lütfen göndersin.

Merhaba

Anladığım kadarı ile F151 komutunun başında bulunan slot numarasında (K0) yanlışlığın var.

Benim sana gönderdiğim örnek CPU dan sonra ilk slota PP2 modülünü takarsan çalışır.

Yani senin kartın plc haric hangi slotta ise F151 komutunu başındaki kısma o slot numarasını yazmalısın

CPU--K0---K1---K2---Vs.

slot numarasını değiştirmiştim olmadı
sonra slotun yerini değiştirdim tekrar 0 yaptım gene olmadı. error ledi yanıyor.
biryerde bir hata var ya bulamadım bir türlü

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,003
Son üye
ozdekaratas07

Yeni konular

Geri