pıc 16f84 hakkında yardım lazım

merhaba arkadaşlar benim daha önceleri kullandığım bir pic 16f84 deneme kartım vardım uzun zamandır kullanmıyordum bu devredeki anahrarın konumlarıda karıştığı için orjinal konumları nedir bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi anahtarların konumu ne olacak mesela ilk anahrar 1 konumundamı yoksa A konumunda mı bunları bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim

kardeş burda sormak istediğin şey anahtar hangi anahtar 1-0 bilgisi gönderiyor onu öğrenmek mi?

eğerki öyleyse eline bi avo metre al proplardan birini 1 e diğerini A ya deydir. böyle anlarsın.

arkadaşım bu anahtarlardan ( altı tane ) kimileri açık kimileride kapalı idi ben hangilerinin açık hangilerinin kapalı olduğunu bilemediğim için yardım istedim yani bütün anahtarlar açık yada hepsi kapalı olcak diye bi kaide yok bazıları açık bazıları kapalı olması lazım bana bu lazım esasen mesela ilk anahtar A konumunda mı 1 konumundamı yada onun yerine ilk anahtar açık ikinci kapalı üçüncü açık olack gibi bir bilgide olsa konumlarını ayarlarım önemli olan hagileri açık hangileri kapalı olcak

Ne işe yarıyor anahtar?
diye sordum fakat belkide programlama esnasında bağlantı değiştirmek içindi. :)
sağdaki kablo bilgisayara bağlanıyor sanırım

bu anahtarların devredeki görevi nedir. Pic in girişlerine bilgi göndermek falanmı ???

arkadaşlar anahtarın görevi tam olarak ne bilmiyorum ama konumları önemliydi cevap yazdığınız için hepinize teşekkür ederim umarım ileride aradığım cevabı bulurum

devrenin şemasını veya net çekilmiş ve yolları görebileceğimiz bir fotoğraf gönderirsen aradığın cevabı anında bulursun.

devre şeması var arkadaşım taratıp yollarım en kısa zamanda eğer aranızda 2 yıllık elektronik bölümü okuyan arkadaşlar varsa bu devreyi muhakkak yapmışlardır onlarda belki 2 yıllık myo mezunu ya da okuyan biri varsa oda yardımcı olabilir ayrıca ilgin için çok teşekkür ederim ibrahim_89

oncelıkle hepınıze kolay gelsın ben su an elektronık ıkıncı sınıfım devreyı tam olarak cozemedım cok fazla anlamam sızde bılırsınız ıste ogretım sadece teorı az da olsa uygulama ben sunu ıstıyecektım yardım edersenız cok memnun olurum benım bı profe odevım var sensorler ve 16f84 kullanarak bı proje tasarlayıp uygulamam ama bı turlu bulamadım bulduysamda hepsı kalıplasmıs seyler.sımdıden teskkurler...

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,537
Son üye
atakancan87
Geri