otomatik kontrol mü elektrik tesis mi?

4.sınıfa geçtim eem öğrencisiyim bildiğiniz üzre son sınıfta bir alan seçiliyor ama ben net karar vermedim henüz otomatik kontrol daha ağır basıyor şu anlık.bu iki alan hakkında iş imkanları, geleceği,çalışma koşulları,
ve bu alanlarla ilgili ders seçimi tavsiyesi(şu alanı seçeceksen bu dersleri alamnı tavsiye ederim gibisinden)
yukarıda belirttiğim hususlarda bilgisi veya deneyimi olan arkadaşların değerleri yorumlarını bekliyorum,iyi forumlar..

1kV üstü tesisler için SMM belgesi almak isterseniz (ilerde) dersleride buna göre almanız gerekir. Bakın EMO ne diyor;

''Elektrik-elektronik mühendislerinin Elektrik 1kV üstü ve 1kV altı tesisler SMM belgesi talep etmeleri halinde; bu belgenin verilebilmesi için transkript istenir. Elektrik-elektronik mühendislerinin transkriptinde "elektrik makineleri", " iletim sistemleri", " dağıtım sistemleri", " güç sistemleri", " enerji sistemleri", " elektrik tesisleri", " koruma", "yüksek gerilim tekniği" veya bu derslerle aynı içerikte olup, farklı isimler altında olan derslerden en az üçünün bulunması durumunda veya bu dersleri sonradan tamamladıklarını üniversitelerden belgelemeleri durumunda elektrik-elektronik mühendislerine Elektrik 1kV üstü ve 1kV altı tesisler SMM belgesi düzenlenir.''

Saygılar....

1kV üstü tesisler için SMM belgesi almak isterseniz (ilerde) dersleride buna göre almanız gerekir. Bakın EMO ne diyor;

''Elektrik-elektronik mühendislerinin Elektrik 1kV üstü ve 1kV altı tesisler SMM belgesi talep etmeleri halinde; bu belgenin verilebilmesi için transkript istenir. Elektrik-elektronik mühendislerinin transkriptinde "elektrik makineleri", " iletim sistemleri", " dağıtım sistemleri", " güç sistemleri", " enerji sistemleri", " elektrik tesisleri", " koruma", "yüksek gerilim tekniği" veya bu derslerle aynı içerikte olup, farklı isimler altında olan derslerden en az üçünün bulunması durumunda veya bu dersleri sonradan tamamladıklarını üniversitelerden belgelemeleri durumunda elektrik-elektronik mühendislerine Elektrik 1kV üstü ve 1kV altı tesisler SMM belgesi düzenlenir.''

Saygılar....
evet bunu duymuştum teşekkür ediyorum paylaşımınız için saydığınız derslerden iki tanesini aldım 4.sınıfta da bu belgeyi almak için bir ders almam gerekiyor.

başka tavsiyeleri olan var mı?

Piyasada herhangi bir dükkanda çalışmayacak sanayi için çalışacaksan kimse imza yetkine bakmaz yapacağın otomasyon kontrol çalışma kod vs bakar. Benim arkadaşım gitti yüksek gerilim vs diye adam buna mitsubishi plc biliyor musun devre kartı pano vs biliyor musun dedi.

Piyasada herhangi bir dükkanda çalışmayacak sanayi için çalışacaksan kimse imza yetkine bakmaz yapacağın otomasyon kontrol çalışma kod vs bakar. Benim arkadaşım gitti yüksek gerilim vs diye adam buna mitsubishi plc biliyor musun devre kartı pano vs biliyor musun dedi.
ben imza yetkisi için sormuyorum bölümleri genel olarak soruyorum konu biraz imza yetksine doğru kaydı gibi ama yorumunuz için teşekkür ederim yine de

başka yorum yok mu?bu husus eem okuyanlar için oldukça önemli meslek hayatınızı bir alana yönlendirme olacak gerçi sektörde zamanla çok farklı alanlarda da çalışma durumu oluyor ama kısa vadede gerçekten önemli bir yol ayrımı yorumlarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri