Otomasyoncu Abiler Meslek Secimi Yardim

veysel4814

Üye
Meslek lisesi elektrik elektronik lise 2 ye gidiyorum.Dal seciminde otomasyon sistemlerini secmeyi düsünüyorum.üniversiteyide otomasyonla alakalı bölüme gitmeyi hedefliyorum.Korkularim var yanlis bir yol izleyip maddi manevi pismanlik duymaktan korkuyorum.Bu sektörün icinde olan abilerimden beni aydınlatmasını istiyorum.
Simdiden tesekkürler.

Meslek lisesi elektrik elektronik lise 2 ye gidiyorum.Dal seciminde otomasyon sistemlerini secmeyi düsünüyorum.üniversiteyide otomasyonla alakalı bölüme gitmeyi hedefliyorum.Korkularim var yanlis bir yol izleyip maddi manevi pismanlik duymaktan korkuyorum.Bu sektörün icinde olan abilerimden beni aydınlatmasını istiyorum.
Simdiden tesekkürler.
Veysel kardeşim ben end.meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum ve mezun olduktan sonra otomasyon işine yöneldim.Benim zamanımda elektrik bölümünde bobinaj dan panoya ve hatta elektroniğe kadar eğitim veriliyordu ve ben de o eğitimleri aldım.1991-1994 arasında şimdi her bölüm bir birinden ayrılmış.Sana tavsiyem güzel bir bölüm düşünüyorsun ama iyi bir firmada çıraklık yapıp bu işte pişmen lazım.Yaz tatillerinde bir pano yapan firma bul gerekirse para dahi alma.Ama işi öğren bir çok firmada yetişmiş eleman eksiği var.Ve iyi bir otomasyoncu olursan bugün iyi bir fabrikada iyi bir maaşa çalışabildiğin gibi kendinde iş kurabilirsin.Elektrik tesisatı okusan bu ülkede su tesisatı yapanda duvar örende elektrik tesisatı yapıyor!Ama şunu sakın unutma otomasyonda montajcı olarak kalma yazılım işinide öğren pic ve plc yazmayı mutlaka öğren.Ben 15 yıldır bu meslekteyim ama ben bile pic ve plc yazmayı bilmiyorum.Ve inan ki bu bilginin eksikliğini yaşıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri