Otomasyon Fiyat Teklifi

masterk

Üye
mrhaba arkadaşlar,
pano imalatı fiyat teklifi nasıl verilir nelere dikkat edilir?
forumları okuyorum malzeme nin yarı fiyatı işçilik gibi net olmayan birimlerle müşteri karşısına çıkılmaz diye düşünüyorum.
malzemeyi zaten iskontolu alıyoruz bizde müşterimize iskontolumu vermeliyiz, veya iskonto oranını nasıl belirlemeliyiz bunu teklif formunda nasıl belirtmeliyiz?

fiyat teklifi örneği paylaşırmızınız pdf

mesela a firması bana yapmak istediği makinanın
otomasyon kısmı ile ilgili istediklerini anlattı bende kullanacağım malzemeleri listeledim bu malzemeleri ben tedarikçimden belirli iskontolarla alıyorum bunu liste halinde teklife nasıl yansıtmalıyım.?**?????
bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum ilginiz için şimdiden teşekkürler....

ucuz fiyata karşıyım sıtandartını öğrenmek istiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fiyat şöyle verilir !
Adamın etrafında bir sürü tedarikçi varsa işçilik yüksek malzemeye sadece kdv eklenir.
Tersi durumda ise işçilik düşük malzemeye ise yüksek kar marjı uygulanır.
Teklifler müşterinin konumuna, bilgisine göre değişiklik gösterir.
Bir adet röleyi 15-20 lirayada satabilirsin 200 liraya da.
(Hadi canım bir röle 200 lira olurmu demeyin, bir de işletmenin kaybını düşünün ....)

saol kardeşim çok acıklayıcı kısa ve net teşekkürler..........

bak güzel kardeşim burada senin yazdıklarını emin ol müşterin de okur bir gün !!! bu yüzden burada herşeyi paylaşma !!! yada herşeyi sorma !!! eğer ticaret yapıyorsan özellikle para gibi konular sır olmalıdır , yani sen burada sorduğun sorularla kendini aydınlatırken , müşterini de uyandırırsın !!!

teklif vermenin bir formülü yoktur, şu kadara aldım şu kadara satarım diye bir kural yok , rekabet şartlarını göz önünde bulundur ve fiyatı maliyetinin üstünde ver rakibin yoksa fiyat yüksek olsun , rakibin varsa kar marjın düşük olsun

burada bu tür soruları sorup taktik öğrenemezsin bunu unutma ticaret gizliliktir doğru ve akıllı olarak beynini kullan
eğer nasıl fiyat vereceğini bilmiyorsan dükkan açma sen ticaret de yapamazsın ( bu soruyu burada sorduğun için bunu söyledim )
fiyat matematiksel bir kurala göre türkiye de verilmez , bazen zarar edersin çünkü bir sonraki işte kar etmek için müşteri kazanmak zorundasındır , bazende çok kar eder bir daha o müşteriyi hiç göremezsin yani taktikler duruma göre ayarlanır

bol şanslar hayırlı işler