Oransal valf ile haberleşme

AhmetNuri

Üye
Merhaba, Bir adet oransal valfimiz var ve bunla haberleşmemiz gerekiyor. Oransal valf ile hidrolik yağın debisi ayarlanıyor. Debi değişince sistemdeki hızda değişiyor. Bunun için bir hesap yapılıyor. Mesela oransal valf 1 birim açıkken hidrolik sistem 10 sn de kaç cm gittiği dışardan ölçülüyor. Sonra 2 birim açıkken ne kadar gittiği ölçülüyr. böylece bir hız denklemi çıkıyor. bu hız denklemine göre tersten giderek hız ayarlaması yapılıyor. mesela 1 birim açıkken 10 m/sn gitti ise ekrandan hız 10 seçince oransal valf 1 birim açılıyor.
Oransal valf VİCKERS KTG4V 5 2B70N ZMUH730
Bu sistem için en uygun ekipmanı seçmeye çalışıyorum. Hangi marka ve Model Plc + Hmi önerirsiniz? Seçim yaparken nelere dikkat etmem lazım?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Öncelikle Valfinizin kontrol yöntemini bilinmesi gerekiyor.0-10V ,PWM(Puls),Haberleşme fonksiyonlumu?

*0-10V ise herhangi bir plc ile kontrol edebilirsiniz.
*PWM ise puls cıkıslı bir plc ile daha ekonomik hale gelicektir.(Delta,Panasonic vs..)
Ben olsam Panasonic kullanırdım.Cünkü FP-Pro ile programlandığı takdirde ST dilinin avantajı matematiksel hesablamalarda kendini göstericektir.
*Haberleşme ise ona göre plc seçmek icab olur.Mesela Profibus ise S7 300 gibi.

VİCKERS KTG4V 5 2B70N ZMUH730 bu valfin nasıl kontrol edildiğini nerden öğrenirim. elimde pdf ler var ama çok fazla açık değil. daha önceden kullanan var mı?
Kullanılan cihazlar
VİCKERS KTG4V 5 2B70N ZMUH730 ORANSAL DEBİ VALFİ
VICKERS EHH AMP 702 D 20 SOKET TİP KART

VİCKERS KCG3 L250DZ MUH1 10ORANSAL BASINÇ VALFİ
VİCKERS EHH AMP 702 D 20 SOKET TİP KART

bu iki üründe 0 -10 v ile çalışıyormuş

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Kullanıcılar
450,341
Son üye