optimum tu 2304 Vario

Iıggghhh olmamış, @akg öyle kova gibi olmasın, plastikten hiç olmasın. Sıcak talaş değince hak verirsin.

kova gibi olmasın
derken nasıl yani. sıvıyı alttan bir noktadan tahliye etmek için tepsi gibi düşünmüştüm.

Sıcak talaş değince hak verirsin.
bunun farkındayım tabi ama deneme maksatlı yaptım araba hareketini kısıtlayacak bir şey varmı diye. bunun üzerine aluminyum folyo bant çeksem faydası olmazmı acaba, eritirmi talaş yinede deneyip bakacağız. talaşın kafasından aşağı sürekli sıvı akacağı için birmiktar soğutacaktır. aklıma şimdi geldi 3d printer için aldğım yüksek ısıya dayanıklı bant almıştım bi ara duruyor bir kenarda olmadı onunla plastik kutuyu kaplarım. yahu sac tan yapsana diyeceksin şimdi sen haklı olarakta plastiği eğip bükmek daha kolay :)
https://tr.aliexpress.com/item/Free...425c4e7&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0

Araba hareketi illaki kısıtlanacak,. Hazne içindeki talaşı her zaman boşaltmak lazım, Kova gibi olursa, çıkan talaş aynaya sarar, işe sarar, yanaklar açık olmalıki yere dökülsün, bant ısıya dayanır belki, ama sürtmeye, çarpmaya kesilmeye dayanmaz.

yahu sac tan yapsana diyeceksin şimdi sen haklı olarakta plastiği eğip bükmek daha kolay :)
Eğmeye bükmeye uğraşma. Yapıştııır düz sac'ı

Son düzenleme:
TemperingColourChart.png

Örneğin çelik işlerken mavi talaş görüyorsanız 300 derece civarındadır.
Bant, herhalde kısa sürede dağılır. Kutunun o bölgede yer alması ne kadar uygun bilmiyorum ama hazır ince metal kutulardan yararlanabilirsiniz, bisküvi kutusu gibi.

Son düzenleme:
@akg abi sen bor yağı almamışsın ki. Bor yağından daha iyi olan koku yapmayan kaliteli olan sıvılardan almışsın. Aynısı bende de var.

• Beğen
Tepkiler: akg
fly cutter yaptım bir tane pek hassas çalışamadım ama idare eder sanırım. bu arada tornada koordinat sehpasını bağladığım L parçayı 90 derece yapmalıyım tabi birde hassas mengene lazım bana.
20180309_140752.jpg 20180309_155859.jpg 20180309_165631.jpg 20180309_170041.jpg 20180310_184754.jpg

fly cutter yaptım bir tane pek hassas çalışamadım ama idare eder sanırım. bu arada tornada koordinat sehpasını bağladığım L parçayı 90 derece yapmalıyım tabi birde hassas mengene lazım bana.
Ben 16 mm elmas uçlu tarama çakıyla bile düzgün tarama yapamıyorum. Kaldı ki bu kafayla yapsın. Çifti 5 ₺ ye aldığım çelik frezeler daha güzel kanal kesimi yapıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri