1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

Opel Vectra B Orjinal Kumanda Tamiri (Resimli)

Konusu 'Otomotiv Elektrik ve Elektroniği' forumundadır ve korkmaz_design tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. korkmaz_design

korkmaz_design Yönetici Yönetim Ekibi Yönetici

Beğenilen Mesajları:
    497
    Ödül Puanları:
    221

arabamın kumandası son günlerde problem çıkarmaya başladı ben hazıfasına aldığım halde devre dışı kalıyordu bende sorunu aradım ve kumanda da olduğunu fark ettim ve yaptım.. yapmaya kara verdim bunun için sanayiye gitmem

işlem çok basit eli yatkın olanlar 1-2dk içinde yaparlar
    gerekli malzemeler
    havya ve kaliteli lehim teli 0,50lik

şu an için arızamıza göre bunlar lazım başka bir yerinde arıza olmadığı için bu kadar

1. kumandamızı acıyoruz ve pilimizi söküyoruz(sökerken pili elinizle + ve - kısımlarını ellemeyin desarj süresi kısalır ve lehim yaparken devrede enerji olmaması gerekir)

2. tornavidanın ucu ile gösterdiğim kısımdaki lehimi soğuk lehim olmuş ,buradaki eski lehimi temizliyoruz ve yeni lehim yapıyoruz pili takıyoruz ve kontrol ediyoruz
    3. sıra kumandayı hafızaya almaya geldi çoğu oto elektrikcisi bu işten bile para alır

kumandayı birleştirdikden sonra arabaya gidip kontağı acıyoruz arabayı çalıştırmadan kumanda ki açma kapa tuşlarına aynı anda basıyoruz ve arabanın kapıları kilitleyip açtığını görüceksiniz sonra kontağı kapatın ve anahtarı çekin kumandadan kapıları kilitleyin ve acın işlem tamam .. iyi günlerde kullanın..:rolleyes:

çok ayrıntılı bir konu değil ama yapmışken eklemek istedim
    tossun2008 bunu beğendi.
    Entes
    Entes
  2. oneparsa

oneparsa Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Röle ve ölçü aletleri
    Anahtarında okuma hatası olursa kontak açık vaziyette açma tuşuna bas, sonra kapama tuşuna bas,birde ikisine birden bas kod kendi kendine okunur.
  3. kursad.eee

kursad.eee Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    hatanın orada lehimde olduğunu nasıl anladık?
  4. tugsat

tugsat Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Paylaşım için teşekkür ederim..
  5. soner_1907

soner_1907 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Çok güzel işe yarayacak bi yöntem :)
  6. bizimkoylu333

bizimkoylu333 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    alfa romeo anahtarlığım ansızın bozuldu pili bitmişti değiştirdim fakat hala çalışmıyor tv kumandalarını cep kamerasıyla kontrol edebiliyoruz peki bu kumandalar içinde bir yöntem varmı araçtaki sigortasında bi sorun yok anahtarlığın kodlaması ile ilgilide bir şey bulamadım fikri olan varmı?
  7. hitop

hitop Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aracımın bu kımadadan dediğiniz durumu yaptım elektonıkcıyım fakat kontagı arabaya taktıgım zaman sadece kumnada eşleşmesi yapmıyor kumadamız. sadece iki tuşa bastıgımız zaman kırmızı ışık yanıyor ne yapmamız lazım

Sayfayı Paylaş