Opel Vectra B Orjinal Kumanda Tamiri

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
arabamın kumandası son günlerde problem çıkarmaya başladı ben hazıfasına aldığım halde devre dışı kalıyordu bende sorunu aradım ve kumanda da olduğunu fark ettim ve yaptım.. yapmaya kara verdim bunun için sanayiye gitmem

işlem çok basit eli yatkın olanlar 1-2dk içinde yaparlar
gerekli malzemeler
havya ve kaliteli lehim teli 0,50lik

şu an için arızamıza göre bunlar lazım başka bir yerinde arıza olmadığı için bu kadar

1. kumandamızı acıyoruz ve pilimizi söküyoruz(sökerken pili elinizle + ve - kısımlarını ellemeyin desarj süresi kısalır ve lehim yaparken devrede enerji olmaması gerekir)

2. benim kumandamda soğuk lehim olmuş ,buradaki eski lehimi temizliyoruz ve yeni lehim yapıyoruz pili takıyoruz ve kontrol ediyoruz

3. sıra kumandayı hafızaya almaya geldi çoğu oto elektrikcisi bu işten bile para alır

kumandayı birleştirdikden sonra arabaya gidip kontağı acıyoruz arabayı çalıştırmadan kumanda ki açma kapa tuşlarına aynı anda basıyoruz ve arabanın kapıları kilitleyip açtığını görüceksiniz sonra kontağı kapatın ve anahtarı çekin kumandadan kapıları kilitleyin ve acın işlem tamam .. iyi günlerde kullanın..:rolleyes:

çok ayrıntılı bir konu değil ama yapmışken eklemek istedim

Anahtarında okuma hatası olursa kontak açık vaziyette açma tuşuna bas, sonra kapama tuşuna bas,birde ikisine birden bas kod kendi kendine okunur.

Paylaşım için teşekkür ederim..

alfa romeo anahtarlığım ansızın bozuldu pili bitmişti değiştirdim fakat hala çalışmıyor tv kumandalarını cep kamerasıyla kontrol edebiliyoruz peki bu kumandalar içinde bir yöntem varmı araçtaki sigortasında bi sorun yok anahtarlığın kodlaması ile ilgilide bir şey bulamadım fikri olan varmı?

aracımın bu kımadadan dediğiniz durumu yaptım elektonıkcıyım fakat kontagı arabaya taktıgım zaman sadece kumnada eşleşmesi yapmıyor kumadamız. sadece iki tuşa bastıgımız zaman kırmızı ışık yanıyor ne yapmamız lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri