Omron PLC ile Panel ve Inverteri Haberleştirmek

Arkadaşlar merhabalar omron plc ve omron inverter ve omron paneli rs232 ile birbiriyle plc den invertere referans set değeri cıkıs frekansını oukma gibi işlemleri data verilerini nasıl okuyabiliriz ve veriyi gönderebilriz bununla ilgili çalısmalar yapan arkadasların cevaplarını bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
demekki kimse bu işi yapabilen bir baba yiğit çıkmadı
-------------------------------------------------------------------------
işde türkiye olarak bu kadarız bu kadar paylaşımcıyız.Ben siemens micromaster ile bu işi yaptım ve mükemmel data sheet lerinden oldu ama omron için kimseden haber yok teknik destek cok zayıf.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bizler kimin malını kimden saklıyoruz ki bu dışa bağımlılık olduktan sonra böyle kendini çok biliyor sanıpda ancak bilgisi bi ceviz kabuğunu doldurmayacak kişilerr olduktan sonra elektrik elektronik mühendisleri teknisyen ve teknkerleri işde böyle oynatır amelilik yapar devam edelim arkadaşlar ameliliğe sonra mühendisler ne biliyor demeyin ben bütün arkadasloara s7300-400 movicon gibi konjularda yardımcı olmaya 24 saat bekliiyorum bana özelden ulasabilirler ayrıca og röle ayarları içinde konusabiliriz bende bilgi saklanmaz dağıtılır ve paylasılır çünküz biz anadolu çoçuğuyuz

Omron konusunda çok zayıfız teknik destek olarak paylasım olarak basit uygulamalarda kullanıyoruz. çok haklısınız. bende bir çok sey yapmak istiyorum arıyorum ama ne bir kurs veren var ne anlatan var araştırıyorsun dokuman verı bıle yok haberleşmelerle alakalı

Tahsinciğim arasana kardeşini burda duygusala bağlamışsın....Hem anlatayım hem seni örnek projeye boğayım.....Bu omron plc + ekran + inverter ile ilgili.....

merhaba İbrahim bey. 2 sürücüyü plc ve panel ile haberleştirme sıkıntısı bendede var. yalnız kullanacak olduğum sistemdeki ekipmanlar eski model. mesela plc modeli cqm1 Cpu21 yanlış yazmadıysam. bunları haberleştirme ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz.

Son düzenleme:
bizler kimin malını kimden saklıyoruz ki bu dışa bağımlılık olduktan sonra böyle kendini çok biliyor sanıpda ancak bilgisi bi ceviz kabuğunu doldurmayacak kişilerr olduktan sonra elektrik elektronik mühendisleri teknisyen ve teknkerleri işde böyle oynatır amelilik yapar devam edelim arkadaşlar ameliliğe sonra mühendisler ne biliyor demeyin ben bütün arkadasloara s7300-400 movicon gibi konjularda yardımcı olmaya 24 saat bekliiyorum bana özelden ulasabilirler ayrıca og röle ayarları içinde konusabiliriz bende bilgi saklanmaz dağıtılır ve paylasılır çünküz biz anadolu çoçuğuyuz
Kesinlikle sana katılıyorum abi.paylaşmak varken gizlemeyi tercih ediyorlar.adam önemli bişey yaparken B*ktan bişey istiyor gidiyor geliyorsun mevzuyu kaçırdın zaten :( gelde s*vme böylesinlere.....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,193
Son üye
Kronoss

Yeni konular

Geri