ODA TERMOSTATINI SÖKMEK

togix

Üye
Merhabalar.. Demirdöküm Atron kombiye bağlı olan oda termostatını söküp, termostatsız kullanmak istiyorum. Termostatı söktükten sonra kombinin parametre ayarlarını değiştirmek gerekir mi? Yanıtlar için şimdiden teşekkürler..

Gerekmez termostat anahtarlama yapar kablosuz olanı da bunu yapmakta başka işlem değil ;).

Gerekmez termostat anahtarlama yapar kablosuz olanı da bunu yapmakta başka işlem değil ;).
Termostatı takma işlemi sırasında parametre ayarları değiştirilmişti. Söküldüğünde ayarların tekrar eski haline getirilmesi gerekir diye düşünmüştüm. Yanıtınız için teşekkürler..

Kombiye hiç oda termostatı bağlamadım ama bildiğim kadarıyla termostat bağlamak için kombideki köprülemeyi iptal ediyoruz yerine termostat uçlarını bağlıyoruz.Sökmek istediğimizde de o köprülemeyi yapmazsak anahtarlama uçları açık devre olacağından kombi çalışmaz diye düşünüyorum.Termostatı söküp deneyin şayet çalışmaz ise kombi içinden termostatı söktüğünüz yere kısa bi kabloyla köprü atabilirsiniz.

Kombiye termostat takıldığı zaman çalışması için ısıtma suyu ayarı mecburen yükseltiliyor, eğer termostatı çıkartırsanız oda sıcaklığınızı konforunuza göre kombiden ayarlamanız gerekiyor.

Kombiye hiç oda termostatı bağlamadım ama bildiğim kadarıyla termostat bağlamak için kombideki köprülemeyi iptal ediyoruz yerine termostat uçlarını bağlıyoruz.Sökmek istediğimizde de o köprülemeyi yapmazsak anahtarlama uçları açık devre olacağından kombi çalışmaz diye düşünüyorum.Termostatı söküp deneyin şayet çalışmaz ise kombi içinden termostatı söktüğünüz yere kısa bi kabloyla köprü atabilirsiniz.
Köprü atmayacak, mevcut termostat bağlantısı kablosuz gerçekleşeceğinden vericiden sinyal gidecek, sinyali alan alıcı röleyi sürecek, mevcut temrostat mantığı kalkmıyor. Saygılarımla.

Atron kombiye parametre ayarı değiştirmen lazım. İnternette aradığın zaman bulursun ayar nasıl yapılıyor. Ancak sana tavsiyem termostat ile kullanman.

1- Termostadı kullan, faydası vardır.
2- D.D kombide bir parametre ayarı olduğunu bende bi yerlerde okumuştum.

Köprü ile sorun çözüldü arkadaşlar. Yardımınız için teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri