O An Elektrikçi Olduğuma İsyan Ettim.

KARDEŞİM GERÇEKTEN VERİLMİŞ SADAKAN VARMIŞ BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN

ÖNCELİKLE ARKADAŞIM BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN ALLAH TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI BÖYLE TEHLİKELERDEN KORUSUN....
ARKADAŞLAR BENDE TEDAŞTA ÇALIŞIYORUM ÇOĞU ZAMAN BÖYLE OLAYLAR ATLATIYORUZ GERÇEKTEN İŞİMİZ ÇOK TEHLİKELİ SİNSİ BİR DÜŞMAN VAR KARŞIMIZDA O DÜŞMANI DOST ETMEK NE KADAR ELİMİZDE OLSA DA YİNEDE ÇOK ZOR
DÜŞÜNSENİZE O ARIZA NORMAL Bİ MAHALLE TRAFOSUNDA OLSAYDI O CİVARDAKİ BÜTÜN TESİSATLARI YAKARDI BIRAKIN TESİSATI ŞAHISLARA BİLE ZARAR VERİRDİ

O YÜZDEN ARKADAŞLAR ÇOK DİKKATLİ OLALIM DALGINLIĞA HAYIR....
MORALİMİZ BOZUKSA O GÜN İŞE ÇIKMAYALIM
GEREKEN YERE GÖRE BARETİMİZ ELDİVENİ MİZ MASKE MİZ MUTLAKA KULLANALIM
KESTİĞİMİZ ELEKTRİĞİ EMİN OLANA KADAR KONTROL EDELİM

ÇÜNKÜ BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞTIM
PANO ARIZASINA GİTTİĞİMDE HER ZAMAN Kİ GİBİ SADECE TERMİK MANYETİK ŞALTERİ KAPADIM İŞE KOYULDUM ATAN SİGORTALAR VARDI ONLARI DEĞİŞMEK İÇİN ELİM SİGORTAYA DEĞDİ VE DİĞER ELİM PANOYA YAPIŞTI ANİ Bİ HAREKET YAPINCA BENİ FIRLATTI
SEBEBİ NEYMİŞ BİLİYOR MUSUNUZ ARKADAŞLAR
ŞALTERİN İÇİNDEN Bİ BACAĞI YANMIŞ VE ŞALTERİ KAPATINCA İKİ FAZI KESİYOR FAKAT BİR FAZ DEVAM EDİYOR ŞALTER DIŞTAN HİÇ BELLİ ETMİYOR
O OLAYDAN SONRA GİTTİĞİM PANODA ŞALTERİ KAPATIRIM SONRA ÜÇ FAZI KONTROL EDERİM VE ÇALIŞMAYA BAŞLARIM

ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

Buyuk Bi Kaza AtLatmışsın qécmiş oLsun Kardés. Bu MésLék TéhLikéLi oLduqu Kadarda Dénéyim wé Técrübé İsétéyén Bi MésLék Burda Sénin Bir Hatan Yok. Allah Korumus. wériLmiş Sadakan warmıs ;)Tékrar Cok qécmiş oLsun.

çok geçmiş olsun arkadaşım. tedaş ın enerjiyi tekrar vermesi normal bence. onların da beslemeleri gereken bir şebekeleri var sonuçta.

büyük geçmiş olsun arkadaşım kazasız belasız atlatmışsın allah'a şükür

Arkadaşlar Bilgi Olsun Diye Söylüyorum.
Meslektaşlarımız Arasında Hala Şu KAPAMA ve AÇMA Sözcükleri Farklı Kullanılıyor. Ki Bu Durum Hayati Derecede Önemli.
Lütfen Bu Hususa Dikkat Edelim. Özellikle Ekip Çalışmalarında Birbirimizin Hayatını Tehlikeye Sokabiliriz.

KAPAMA: Kapanmış Şalter v.s. Elektrik Geçiriyor Demektir. (ÖRNEK: Şalteri Kapattım Artık Orda Elektrik Var.)

AÇMA: Açılmış Şalter v.s. Elektrik Geçirmiyor Demektir. (ÖRNEK: O Kısımın Şalterini Açtım Artık Orda Elektrik Yok Güvenle Çalışabilirsin.)

Sn Ertek AÇMA-KAPAMA on-Off Konumları Sözcüklerini Tam tersine uygulandığı doğru İşlerinde Tam bir Profesyonel çalışan arkadaşlarımız hariç.Bu sözcükleri uygulamalarda yerli yerinde uygulanması biraz zaman alacak.Uygulamacı Ustalarımızın Dikkatli birşekilde iş başında olmaları temennisi ile.Saygılar.

gecmis olsun,

Bende basimdan gecen bir olayi anlatayim, herkez bir ders cikarsin.

2 nolu trafo o.g. tarafi kablo papucu delindigi icin gazli kesici aciyordu. gazli kesiciden sonraki seksiyoneri acip trafoya girecektik. yanimdaki muhendis kesiciyi acmak icin hucrenin yanina gitti. 2 nolu tafo seksiyonerini acacagina 2 NOlu hucrenin kesicisini acti. 2 nolu hucre 1 nolu trafonun kesici hucresine ait. yaklasik 1000kW yuk altinda iken kesiciyi actiginda bende tam karsisinda kaldim omuzlarimdan yukari butun yuzum 1.derece yandi, assiri sicaklik ve isik nedeniyle 1 saat kadar gecici korluk yasadim. esim yuzumu gorunce bayildi. bir ay icinde ise tamamen iylestim cunku asiri sicaga milisaniye mertebesinde maruz kalmistim, gozlerimde cok sukur iyi, hemen hemen hic iz kalmadi.
adini unuttugum bir merhem kullandim. inanin butun yuzum yanmasina ragmen zerre aci duymadim, bu merhem hem aciyi aliyor, hemde iz kalmasini engelliyor,ilgilenenler mail atsin adini vereyim,

bu kazadan sonra her simsek cakmasinda urperiyorum, olcu aletiyle olcum yaparken iki kere dusunuyorum, bir musibet bin nasihate bedel

aman dikkat

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,200
Son üye
yasaryasar2234

Yeni konular

Geri