Ne Yapmak Lazım

crzyfear

Üye
S.a arkadaslar ben bı konu hakkında bılgınıze basvurmak ıstedım otomasyon teknıkerıyım ve okulumu yenı bıtırdım normal olarak ıs bulmaamız cok zorlasıyor deneyım cok onemlı pratık bılgıye ıhtıyacımız var ve hıc kımse ne ısı ogrenmemız amaclı nede elemn yetıstırme konusunda yardımcı olmuyor sızce ne yapmamaız lazım bır yol gosterıırsenız sevınırım ne kadar kurs semıner var katılmalımıyız yoksa umıdımızı kaybetmeden ıs aramaya devam mı
asıl sorun bızı yanı yenı mezun olmus arkadasları yetıstırecek yada ısı ogretecek hıcmı bır yer yok bu yolardan gecmıs arkadaslarımızın tavsıyelerını beklıyorum

Benim fikrim bekar isen aç bir dükkan kısmetini ara neden bekarsan dedim işin düzelene kadar idare edersin evli olunca zor olur toparlanmanız piyasa kötü kimse adam gibi maaş vermiyor..

arkadaşım dur bakalım, daha yeni başlamışsın hayata (ayaklarının üzerinde durabilmek) birkere kimse sana "gel kardeşim sana hem iş vereyin hemde sana bu işi doya doya öğreteyim" demez (hayat, öğretmenlerin verdiği kadar cömert değildir.)! Kendini yarına, yeni bir hayat gibi gözlerini ac ve bir hiçmişsin gibi, kendine piyasada öğretmen ara (hiç= sana bilgi verecek ustan) Azmini, yitirme yapacak çok şey var, bulunduğun yerde iş yoksa geriye 80 il var. yeni mezun arkadaşlarım genelde bu sendruma düşer, değnek sizin elinizde ama onu görün.
saygılarımla

Tespitlerinize katılıyorum. yeni mezun, deneyimsizlerin iş bulma olanağı zor. Öncelikle iş arama yöntemlerinizden bahsetmelisiniz. İş aramada planlı hareket oldukça önemlidir. Kendinize ait bir ajandanız olsun. Bu ajandaya size bu konuda direkt veya endirekt yardımcı olacak kişileri ve iltişim bilgilerini yazın. Daha sonra sırası ile bu kişilere ulaşın ve iş aradığınızdan bahsedin. Kısacası öncelikle çevrenizden yararlanmaya çalışın. Bununla beraber iş bulma yöntemlerinden internet, oldukça önemli yere sahip. bütün kariyer sitelerine üye olun. tabiki tecrübesiz olduğunuz için işiniz daha zor ancak şunu asla unutmayın piyasada yeni mezun elemanı alıp uzun yıllar boyunca çalışacak şekilde yetiştirecek işletmelerde var. Birde firma rehberlerini inceleyin, kesinlikle yapın bunu. ve istediğiniz firmaya Cv nizi bırakın. Şunu asla unutmayın ben 3 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde iş arayanları hatırlıyorum asla pes etmeyin. bende yeni mezun sayılırım. tam 6 ay boş kaldım. bunalım noktasına kadar geldim ancak bırakmadım. muhakkak sizi değerlendirecekler olacaktır. Siz bu süre zarfında kişisel gelişiminizi hızlandırın. evet seminer veya kurslara gidip sertifika sahibi olmak önemli artı olacaktır. İş ararken yeterki iş bulayımda ne olursa olsun şeklinde değil, yeterliliklerinizi göz önüne alarak iş arayın. ama tekrar söylüyorum pes etmeyin. Ülkemizde gençlerin işsizlik oranı %20 civarında. Nüfusumuzun önemli bir kısmını gençler oluşturuyor. Bu da bize işsizlik sayısını ve bu sayıda gençlerin ne kadar çok olduğunu gösteriyor. işsiz olmanız normal bir süreç ANCAK KENDİNİZİ PSİKOLOJİK OLARAK YIPRATMAYIN. işte bu çok öenmli. çok yoğun stres kötü inanın. ben iş ararken bunu başaramadım ve günlerim maneviyatlık ve psikolojik açıdan berbat geçti. Peki sonuçte ne oldu? şu anda çalışıyorum ve geriye dönünce o günlerde kendime yazık ettiğimi düşünüyorum. İş araken çok yönlü olun bildiğiniz ve yukarıda bahsettiğim bütün yöntemleri deneyin. ben hatrı sayılır bir çevreniz yok ise size dükkan açmayı önermem doğrusu. Öncelikle piyasada kendinizi yetiştirmelisiniz daha sonra kendi işinizi yapmalısınız. Aksi takdirde hakim olmadığınız bir alanda başarısız olmanız kaçınılmazdır. Son olarak tekrarlamak istiyorum, iş aramaya devam edin, pes etmeyin...

Festo Didactic ve Entek Eğitimlere gözlemlersen iyi olur.
daha ayrıntılı bir soru olursa severek cevaplarız..

arkadaslar yorumlarınız ıcın tesekkur ederım bırde suanda cnc tezgahları uretımı yapan bı yerde staj yapmaktayım kontrol ve otomasyon bolumunun alanı cok plc hıdrolık pınomatık genel elektronık bılgısı gıbı bır cok konuda ders aldık ve ben bu konularda uzmanlasmak ıstıyorum sızce cnc pano ımaltında ve montajında cok cok bılgım var benım dusuncem cnc programlama kursuna gıtmek ve oparatorlugune cx programer ve onların dılıne ozel programları ogrenmek az bı olsa bılgım var gelıstırecegım kendımı sonrada bı plc kursuna gıtmek sızce bunlar sadece zamanımı mı alır yoksa ıs mı bakayım ? yanı plc konusunda teknıkerlere ne kadar onem verılıyor sadece montajınımı yaptırıyorlar programlama konusunda ıs bulabılırmıyız yoksa kendımı elektronık kart tamırı yapımı gıbı bı yol ızlemeyeyım lutfen yardım edın cok cok stres alttındayım ne yapmamm gerektıgıne karar veremıyor hangı yolun ıyı olacagını kestıremıyorum.....??? bırde kucuk bı ılde yasıyorum cevremde pek fazla hatta nerdeyse hıc fabrıka yok :((( lutfen fıkırlerınızı ıletın

Forum istatistikleri

Konular
128,290
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri