Mutfak tezgahında 3d printer

akg

Katılımcı Üye
Elektronik aksam ve step motorlar henüz elime ulaşmadığı için ilerleme çok yavaş ama mekanik kısım hemen hemen tamam
20160312_204729.jpg

Plastik parçaların baskısının siparişini verirken Z eksenindeki millerin lmu lineer rulmanları tutan parçayı 1 tane demişim 3 tane daha lazım
20160312_204818.jpg

Bunları delrinden cnc de işlemeyi düşünüyorum gerçi cnc de keim işini daha rayına oturtamadık ama hayırlısı
Hareket sistemi corexy olacak
reference.png

Tabla aşağı yukarı hareketli olacak.

3D yazıcılarda Z ekseninde genellikle çift motor ve çift trapez vidalı mil kullanılıyor. Vidalı mil ve somunu ucuz değil.

Bugün aliexpress ten kötü bir mail aldım 14 şubat tarihinde verdiğim siparişlerim henüz elime ulaşmamıştı büyük bir sabırsızlıkla bekliyordumki satıcının şüpeli sipariş nedeni ile satışları durduruldu diye bir mail aldım. 3 gün içerisinde satıcıdan gerekli bilgiler elimize ulaşmassa paranın iadesi konusu gündeme gelecekmiş sanırım buda yaklaşık 15 gün falan sürebilirmiş.sipariş detayında 29.02 de yola çıktığı yazıyor ama verdikleri kargo takip numarasında çin posta servisinde sadece 29.02 de tercümesi elektronik bilgi alındı yazıyor başka işlem adımı yok bakalım sonuç ne olacak. 14.02 de 2 ayrı satıcıdan daha alış veriş yapmıştım birinden step motor diğerindende ekstrüder bigi birkaç malzeme almıştım onlarda hala elime ulaşmadı bakalım sonuç ne olacak.

3D yazıcılarda Z ekseninde genellikle çift motor ve çift trapez vidalı mil kullanılıyor. Vidalı mil ve somunu ucuz değil.

motor vidalı mil maliyetlerini ortadan kaldıracak sistem yapmış adamlar. su damlalaının havuzu doldurmasıyla yükseliyor z ekseni ve ses kartından çıkan dalgalarla şekil oluşturuluyor çok enteresan geldi bana. maliyetide çok değil kit 100$

satıcının şüpeli sipariş nedeni ile satışları durduruldu diye bir mail aldım.

Aliexpress'den sipariş verirken, aşağıdaki değerlerin yüksekliğine bakarak sorun çıkma olasılığını azaltabiliriz. Sayfanın üst tarafında;

Open:2 year(s) 20782 --- Açılalı iki yıl olmuş, 20782 parça satmış.
98.9% Positive feedback --- Müşterilerden %98.9 olumlu geri bildirim almış.
***** 4.9 (55 votes) - 70 orders --- Ürüne özel sipariş sayısı ve geri bildirim puanı. O ürüne ait sorun da olabilir ayrıca altta müşterilerin yorumları da var.

Aliexpress'den sipariş verirken, aşağıdaki değerlerin yüksekliğine bakarak sorun çıkma olasılığını azaltabiliriz. Sayfanın üst tarafında;

Open:2 year(s) 20782 --- Açılalı iki yıl olmuş, 20782 parça satmış.
98.9% Positive feedback --- Müşterilerden %98.9 olumlu geri bildirim almış.
***** 4.9 (55 votes) - 70 orders --- Ürüne özel sipariş sayısı ve geri bildirim puanı. O ürüne ait sorun da olabilir ayrıca altta müşterilerin yorumları da var.
Evet haklısınız bunların incelemesini yağmıştım ama yinede aksilikle karşılaşılabiliyo umarım aliekspresin paypal kadar ödeme güvencesi vardır. Sistem şu şekildemi işliyor siparişler elime ulaştığında onay vermem ile satıcıya parasını gönderiliyor.

@akg Mesajımı 3d printer tabla yapmak için g-code paylaşabilirmisiniz olarak değiştiriyorum.

Son düzenleme:
çok detaylı karşılaştırma yapmamıştım. sadece extruderi taşıyan tablayı karşılıklı dört noktadan çekerek hareket biraz hassas olabilir diye düşündüm.

http://corexy.com/corexyr1/index.html
4 nokta diğerinde de var ama burda 4 nokta için 8 mil var daha fazla parça daha fazla sorun, sorunu bulmak çözmek için daha fazla zaman kaybına eşit olduğunu düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri