Moeller Inverter Parazit Durumu

telemecanique te başıma geldi motor anahtarlama frekansını değiştirerek sorunu hallettim filitre çözüm değil bence

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bütün sürücüler aynı mantıkla çalışır. Yüksek tetikleme frekansı manyetik alanı artırır. Bu bütün markalarda aynıdır.

Sürücülerde düşük güçlerde özellikle 11 kW altı modellerde giriş şok bobini olamaz. çünki ürünlerin kasası küçük olduğu için sürücüye dahil edilemez.

O yüzden mevcut sürücünün anahtarlarma frekansını düşürmeni tavsiye ederim ve topraklama uygun mu bunu kontrol etmen gerekecek. Hem sürücü için hem PLC hem de PC için topraklama temiz olmalı.

Moeller sürücü için anahtarlama frekansı parametresi b083 dir, bunun değerini azaltabilirsin.

parazit olayı hız kontrolden hız kontrole değişiyor, uzak doğu menşeli çoğu hız kontrol parazit üretiyor. ucuz etin yahnisi misali..

Kesinlikle ucuz etin yahnisi kötü oluyor. Ne kadar ucuz o kadar kötü şartlarda ve güvenilir olmayan üretim söz konusu. Bir çok ürün Türkiye'ye kontrolsüz giriyor, bunlar da Türk sermayesini yok ediyor.

merhaba arkadaşlar, mitsubishi inverterde parazit sorunu yaşadım, yazılanları okudum, arkadaşların çoğu anahtarlama frekansının düşürülmesini önermiş, moeller için bir arkadaş parametresini de söylemiş, mitsubishi inverterin manueline baktım ancak sadece anahtarlama frekansını kontrol eden bir parametre göremedim, bu konuda bir bilginiz var mı?

evet arkadaşlar bende vacon marka 55kwlık sürücü kullanıyorum ne parazit ne harmonik hiç bir sorun yok. Çok iyi gerçekten. Bende moller kullanıyorum acil stop butonu etiketine kadar ama sürücüsünü kullanmıyorum. Moller sürücüde herşey ayrı, size çıplak inverte veriyorlar. Motor kumanda işinde MOELLER ama inverterde VACON Gerisinin hepsi yalan.
Giriş şok bobini rfı filitre falan almaya kalkınca fiyat acayip şişiyor. vacon sadece inverter yapıyor pako şalter, anahtar, beyaz eşya falan yapmıyor:)

evet arkadaşlar bende vacon marka 55kwlık sürücü kullanıyorum ne parazit ne harmonik hiç bir sorun yok. Çok iyi gerçekten. Bende moller kullanıyorum acil stop butonu etiketine kadar ama sürücüsünü kullanmıyorum. Moller sürücüde herşey ayrı, size çıplak inverte veriyorlar. Motor kumanda işinde MOELLER ama inverterde VACON Gerisinin hepsi yalan.
Giriş şok bobini rfı filitre falan almaya kalkınca fiyat acayip şişiyor. vacon sadece inverter yapıyor pako şalter, anahtar, beyaz eşya falan yapmıyor
otomasyon

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,232
Son üye
burak.s

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri