Mitsubishi carisma çalışmıyor

frkocak

Üye
Selamlar
Elektronikci değilim kendi aracımda bir sorun var. devreleri ve beslemeleri olcerken Bi farklilikla karşılaştım

Mitsubishi carisma aracım calismiyor sebebi ateşleme bobin bujiyi ateslemiyor.
12 volt besleme bonine kadar mevcut
Fakat 5 volt gösterilen tetik ucundan 8.5 v güç alıyorum.
Ecu den çıkan bu voltaj ateşleme bobinine zarar veriyor olabilirmi?
Birde bu sembol ne anlama geliyor?
Saygılarımla

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230821_152726_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230821_152726_WhatsApp.jpg
    26.9 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20230821_152701_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230821_152701_WhatsApp.jpg
    370.2 KB · Görüntüleme: 21
Selamlar
Elektronikci değilim kendi aracımda bir sorun var. devreleri ve beslemeleri olcerken Bi farklilikla karşılaştım

Mitsubishi carisma aracım calismiyor sebebi ateşleme bobin bujiyi ateslemiyor.
12 volt besleme bonine kadar mevcut
Fakat 5 volt gösterilen tetik ucundan 8.5 v güç alıyorum.
Ecu den çıkan bu voltaj ateşleme bobinine zarar veriyor olabilirmi?
Birde bu sembol ne anlama geliyor?
Saygılarımla
Obd portunuz yok mu ? Arıza kodu bakabilirsiniz.

Obd portunuz yok mu ? Arıza kodu bakabilirsiniz.
Var ancak arıza kodu yok. Ateşleme bobin arızanın ait kod da yok araçta zaten.

Sorun şu hersey normal ateşleme bobinine giren pulse 5v sinyal 8.5 volt olarak giriyor.

Daha önceki bıraktığım elektirikci elinde ampulden bozma ölçü aleti ile bu kanala 12 v verdiyse ecu ile bağlantılı bu noktadaki componente zarar vermiş olabilir diye düşünüyorum. Semboller birleşince diyot direnc karışımı bisey ama sembol tümüyle ne ifade ediyor onu anlayabilsem soru burda diyebilirim

Var ancak arıza kodu yok. Ateşleme bobin arızanın ait kod da yok araçta zaten.

Sorun şu hersey normal ateşleme bobinine giren pulse 5v sinyal 8.5 volt olarak giriyor.

Daha önceki bıraktığım elektirikci elinde ampulden bozma ölçü aleti ile bu kanala 12 v verdiyse ecu ile bağlantılı bu noktadaki componente zarar vermiş olabilir diye düşünüyorum. Semboller birleşince diyot direnc karışımı bisey ama sembol tümüyle ne ifade ediyor onu anlayabilsem soru burda diyebilirim
Bu tür ateşleme arızalarının çoğunun altından krank devir sensoru çıkar.

Selam aynı problem şu anda benim aracımda mevcut ne yapmam lazım nasıl bir yol çizelim aracınızı calistirabildinizmi

Selam aynı problem şu anda benim aracımda mevcut ne yapmam lazım nasıl bir yol çizelim aracınızı calistirabildinizmi
Maalesef ben aracımin başında değildim. Uzaktan tarif etmeye çalıştım ama çok ilerleyemedim. Aracı cekiciyle Ankaraya götürdüm usta yarım günde arabayi yaptı. Beyinde tamirat yapılmış. 5volt ile çalışan yerlere 12 volt enerjilendirilip Bi çok yerde yanıklar olmuş. Benimkiyle aynı marka aracınız varsa direk Ankara. Veya istanbulda iki usta ismi daha verildi. Onlara gönderin is büyüdükçe büyüyor yoksa

Maalesef ben aracımin başında değildim. Uzaktan tarif etmeye çalıştım ama çok ilerleyemedim. Aracı cekiciyle Ankaraya götürdüm usta yarım günde arabayi yaptı. Beyinde tamirat yapılmış. 5volt ile çalışan yerlere 12 volt enerjilendirilip Bi çok yerde yanıklar olmuş. Benimkiyle aynı marka aracınız varsa direk Ankara. Veya istanbulda iki usta ismi daha verildi. Onlara gönderin is büyüdükçe büyüyor yoksa
Aracım İstanbul'da isimleri nedir acaba yada anlkaradaki arkadaşın irtibat numarası varmıdır bir yardimci olursanız sevinirim
Aracım İstanbul'da isimleri nedir acaba yada anlkaradaki arkadaşın irtibat numarası varmıdır bir yardimci olursanız sevinirim
Aracım Mitsubishi carizma 1999 model

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri