Mikro işlemci 8085 anlayan varmı

1- D ve E kaydedicilerinde bulunan sayıların her ikiside 11’den küçük ise bu iki sayının toplamını B kaydedicisine yazan programı 8085 asembly dili ile yazınız. Sayıların herhangi biri 9’dan küçük değilse herhangi bir işlem yapılmayacak program sonlandırılacaktır.

2- 01H nolu porttan girilen değer ile 03H nolu porttan girilen değeri toplayıp; AAH değerinden küçük ise 2000H adresine, değil ise 3000H adresine yazan programı 8085 assembly dili ile yazınız.

bu bir ödev ama yapamadım.

Aynı ödevi bende arıyorum, bulursam paylaşırım.

ozcanmuammer ' Alıntı:
1- D ve E kaydedicilerinde bulunan sayıların her ikiside 11’den küçük ise bu iki sayının toplamını B kaydedicisine yazan programı 8085 asembly dili ile yazınız. Sayıların herhangi biri 9’dan küçük değilse herhangi bir işlem yapılmayacak program sonlandırılacaktır.

2- 01H nolu porttan girilen değer ile 03H nolu porttan girilen değeri toplayıp; AAH değerinden küçük ise 2000H adresine, değil ise 3000H adresine yazan programı 8085 assembly dili ile yazınız.

bu bir ödev ama yapamadım.

bu ödev bu kadar zormu, yoksa bilenler uğraşmakmı istemiyor acaba. bu ödev banada lazım ama heralde yapamıycaz neyse sağlık olsun.

Bu sorunun ÇÖzÜmÜnÜ bende araŞtiriyorum
bİryere kadar yaptim ama sonunda hata verİyor.

yapabİlİcek arkadaŞlar varsa yardim İstİyorum.

teŞekkÜrler...

2- 01H nolu porttan girilen değer ile 03H nolu porttan girilen değeri toplayıp; AAH değerinden küçük ise 2000H adresine, değil ise 3000H adresine yazan programı 8085 assembly dili ile yaz

arkadaşlar bu ödevden anlayan varsa lütfen yardımcı olsun.
****@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
1- d ve e kaydedicilerinde bulunan sayıların her ikiside 11’den küçük ise bu iki sayının toplamını b kaydedicisine yazan programı 8085 asembly dili ile yazınız. Sayıların herhangi biri 9’dan küçük değilse herhangi bir işlem yapılmayacak program sonlandırılacaktır.

2- 01h nolu porttan girilen değer ile 03h nolu porttan girilen değeri toplayıp; aah değerinden küçük ise 2000h adresine, değil ise 3000h adresine yazan programı 8085 assembly dili ile yazınız.

Bu bir ödev ama yapamadım.
2
ın 01h
mov b,a
ın 03h
add b
cpı aah
jnc a_1
sta 2000h
jmp son
a_1: Sta 3000h
son: Hlt