meslegi üzülerekte olsa bırakıyorum

ümit 1976

Üye
selam arkadaşlar 1990 yılında başladığım elektırık tesısat meslegimi bırakıyorum yeni işim kule vinç opr hem prası cok ıyı hemde opr degerli iş bulamama gibi bi riski de yok biraz zor ama olsun elektrıkten ıyıdır bu ayın sonunda bırakyorum tuzlaya gıdecegım inş allah izin verırse

selam arkadaşlar 1990 yılında başladığım elektırık tesısat meslegimi bırakıyorum yeni işim kule vinç opr hem prası cok ıyı hemde opr degerli iş bulamama gibi bi riski de yok biraz zor ama olsun elektrıkten ıyıdır bu ayın sonunda bırakyorum tuzlaya gıdecegım inş allah izin verırse
Hayırlı olsun Ümit Bey,
Bizler bu mesleği sevsekte ücret olarak tatmin olamadığımız için sizin gibi onlarcası bu şekilde meslek değiştiriyor. Hak vermiyor değilim. Daha geçen günlerde gazetede görmüştüm 4000lira maaşlı operatör olmak için kurslar açılmış diye. Bizim fabrikanın yanında inşaat var geçen bizim teknisyenler oranın elektrikçisi ile konuşmuş 1700 alıyormuş vinç operatörü 4200 alıyormuş başka söze gerek?

hayırlı olsun ümit bey,
bizler bu mesleği sevsekte ücret olarak tatmin olamadığımız için sizin gibi onlarcası bu şekilde meslek değiştiriyor. Hak vermiyor değilim. Daha geçen günlerde gazetede görmüştüm 4000lira maaşlı operatör olmak için kurslar açılmış diye. Bizim fabrikanın yanında inşaat var geçen bizim teknisyenler oranın elektrikçisi ile konuşmuş 1700 alıyormuş vinç operatörü 4200 alıyormuş başka söze gerek?
napalım kardeşim inan cok üzülüyorum ama yapacak bişeyim kalmadı mutaite calısıyon paran kalıyo iş bulayım dıyosun maas 1500 oda en babası yanı bi agzınla kuş tutmadıgın kalıyo

Hayırlı olsun :)

Değerli meslektaşım öncelikle hayırlı olsun. Bizim risklerle dolu olan mesleğimizin içler acısı durumu ne yazık ki böyle, bizler bu mesleğe gönül verenler istediklerimizi elde edemeyerek üstünede çok az paralara bu mesleği icra ediyoruz.bazen meslekten nefret ettiğimiz günlerimiz oluyor malesef. yolunuz açık olsun.

Vahşi kapitalizmin ve acımasız özel sermayenin değirmenleri daha çok teknik elemanı öğüttü ; öğütecek de ; TÜRKİYE artık sosyal devlet olmaktan sonsuza kadar vazgeçti ve milletçe bunun faturasını ödeyeceğiz.......

Üzüldüm ümit abi.....Müşterilerin tutumlarından dolayı bu kadar riskli olan meslekte istemesek de bildigimizi tam uyguluyamıyoruz...Müşterilerin Paraları canlarıyla beraber...

cok teşekkür ederim valla yenı ögrendım bızım şirketin caycısı 1200 tl maaş alıyomuş muhasebecıden ögrendim bende isyan o zaman başladı

sattın bizi desene:)
yok be kardeşim ben sitedeki kardeşlerimi inanın cok sevıyorum ne kadarda bırbırımızı tanımasak dilimiz aynı yani elek dili ben siteden arkadaşlardan cok şey ögrendım hepinizden allah razı olsun bir gün bile kırılmadım üzülmedim benim üzdügüm kırdıgım bırılerı olmussa özürdilerim haklarını helal etsinler gene de siteden ayrılmayacagım gelişmeleri yazarım nerede oldugumu bakarsınız bi santıyede karsılasırız

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende senin gibi 90 larda başladım 23 sene oldu.....hep zarar...hep zarar....birde üstüne iş kazası.....şu anda zoraki gidip geliyorum ama bakkal açacam....ekmeği poşete koy ver....gerisi müşterinin sorunu....bizde öylemi akımı ayrı dert gerilimi ayrı dert otomasyon muallak.........yangın sisteminin bitmeyen problemleri.....off....offf...hayırlı olsun kardeşim.....

Forum istatistikleri

Konular
128,493
Kullanıcılar
450,474
Son üye
mehmetkalabalik

Yeni konular

Geri