Mesleği bırakma noktasına geldim

Arkadaşlar kimse işini bırakmasın nedenine gelince bu ülkemiz 5 sene içinde teknikadam ihdiyacı içinde olacak çünkü durum bu mesleginize sahip çıkın ve kıymetini bilin kimseye aldırış etmeyin adı üzerinde teknikadam

evet hocam çok haklısın özellikle türkiye avrupa birliğine girince o zaman teknik adam ihtiyacı baya olacakmış. evet şimdi belki sıkıntı yaşıyoruz ama ilerde gibi teknikadamları herkes mumla arayacak..

evet hocam çok haklısın özellikle türkiye avrupa birliğine girince o zaman teknik adam ihtiyacı baya olacakmış. evet şimdi belki sıkıntı yaşıyoruz ama ilerde gibi teknikadamları herkes mumla arayacak..

Tabii oda avrupa birliğine girersek olucak . o zamana kadar birilerinin birşeyler yapmaları lazım .

gün gelcek teknik eleman sıkıntısı çekilecek hatta şuan sinyallerini vermeye başladı. Benim tavsiyen her türlü zorluğa rağmen mesleğinizi bırakmayın dürüst çalışan elinde sonunda kazanacaktır. dürüst olmayan kendi sisteminde kaybolup gidecektir az daha sabredin teknik elemanlar çok değerli olacak hatta çok yüksek ücretlerle çalıştırılmak zorunda kalacaklar.

HAKLISINIZ. AMA HAYAT BU NAAPABİLİRİZKİ..

çok haklısınız arkadaşlar yani inanın bu son 5 -6 aydır yazılım konusunda hiç bir işle uğraşamıyorum moralim bozuldu şevkim kırıldı. onun için bende devlet işine girmeye karar verdim. bu zamanda en iyisi devlet işi salla başını al maşıonı...

ne yazıkki adam haklı :(

Arkadaşlar umutlarınızı kırmayım ama bizim kendi zihniyetimiz olduğu sürece teknik elemanın şartları iyi gitmesi zor gözüküyor. Avrupa birliği ekonomik krizden nasıl kurtulayacağım derken, kurumlarda toplu işten çıkarmalar beklenirken, avrupa birliğine girince çok büyük olanaklar ve şartlar değişeceğini düşünmüyorum. 1999 yılında arkadaşım derdi 5 sene sonra bu ülkede müthiş mühendis ihtiyaçı olcak, 2001 krizi kol gibi girdi. 2003 yılında başka bir arkadaşım 10 yıl sonra teknik alanlarda çalışanların kıymeti anlaşılcak demişti. 2008 de kol gibi kriz daha geçti. 2011 deyiz her güçün gün geriye gidiyoruz, nerdeyse tavana vurmak üzereyiz.

gün gelcek teknik eleman sıkıntısı çekilecek hatta şuan sinyallerini vermeye başladı. Benim tavsiyen her türlü zorluğa rağmen mesleğinizi bırakmayın dürüst çalışan elinde sonunda kazanacaktır. dürüst olmayan kendi sisteminde kaybolup gidecektir az daha sabredin teknik elemanlar çok değerli olacak hatta çok yüksek ücretlerle çalıştırılmak zorunda kalacaklar.

inşallah o günü merakla bekliyorum...

Teknik eleman sıkınıtısı olduğu doğru ama işini bilen teknik eleman. Diplomada teknik eleman yazan değil. Çünkü lise ve yüksekokulların sayısı arttı ama eğitim kalitesi düştü, içi boş çok adam mezun oluyor. Daha doğrusu içi boş çok adamı mecburen mezun ediyorlar.

Teknik eleman sıkınıtısı olduğu doğru ama işini bilen teknik eleman. Diplomada teknik eleman yazan değil. Çünkü lise ve yüksekokulların sayısı arttı ama eğitim kalitesi düştü, içi boş çok adam mezun oluyor. Daha doğrusu içi boş çok adamı mecburen mezun ediyorlar.

imza..telemcii

bazen keşke düz lise okusaydım diyorum....o kadar bunaltıyorlar yani..

Moderatör tarafında düzenlendi:
O kadar boş mezun olunca dolu mezunda benim yaptığım işi yarı fiyata yaparım diyip kapıya geldiğinde patron "aha ucuz işçi" sevinci yaşıyor ama beni kaybettiği gibi zora düştüğünde bana yanlış yaptığını anlasa da ben kaybedenler sınıfında kalıyorum.... ya biz girince teknik elemanlar değerlenecek, ... olunca önemimiz artacak, bunlara artık pek önem vermiyorum.Böyle bişeyin olması için dünyanın tersine dönmesi lazım.Benim yaptığım işin nerdeyse 1/5'ini yapan avrupalı benim ücretimin kaç mislini alıyor.Hemde aynı firmada çalışıyoruz.Ben Türkiye fabrikasında o fransa fabrikasında.Onun evinde 4 araba ve yıllık izinde yurtdışına tatile gidecek bütçesi varken ben aybaşı gelecek kirayı naapsam diye iç geçiriyom.Anlatsam derya olur ya neyse.Bu ülkede dürüst çalışıp haketmek sanırım çok zor.Vardiya bittikten sonra uykumdan çalıp başka işler yapmak istemesemde adı geçen şerefsizler yüzünden hayatım gidiyor.Bu dakkadan sonra değiştiremeyeceğim ama her fırsatı değerlendireceğim, burası kesin.Benden ne çaldılarsa allah onların belasını versin.

Mehmet

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,245
Son üye
übeyt doksar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri