merkezı uydu sistemi

akarsu

Üye
Binanın merkezi sistemi yapacam ilk defa tabi. Bunun içinn gerekli bilgiler nereden bulabılırım next markanın modelıne bakıyordum. Saglam marka oldugu ıcın ama hangı modelı alacam bılmıyorum. Sonlu falan terimler kullanılıyor ne demek oluyor. bir sürü çıkıslar var o kadar cıkıs neye yarıyor. bana 9 daireli lazım ama 9 daire bulamadım bende 12 li arıyorum. Mesela şu 2 model arasında ne fark var hangısı yeterlı olur
1 Uzmantv Next Nextstar Online Sat Sitesi www.nextpazar.com Next Shop, NEXT SANTRAL-MULTISWITCH, 2 anak Girili Santral, Next & NextStar, Next YE-9/12 Sonlu Multiswitch
2 Uzmantv Next Nextstar Online Sat Sitesi www.nextpazar.com Next Shop, NEXT SANTRAL-MULTISWITCH, 2+1(Digitrk) anak Girili Santral, Next & NextStar, Next YE-10/12 Sonlu Multiswitch
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

SAT A ve SAT B bağlayacağın çanak antenler, H-V Low ve H-V High girişleri Quad LNB'lerden gelen kablo girişleri...
Multiswitch'e başka multiswitch bağlamayacaksan yani kaskat çıkışı yoksa sonlu denir...Sen mecburen sonlu kullanacaksın...Atıyorum 36 dairen varsa 24+24'lü multiswitch kullanır ilk 24'lüyü kaskat diğer 24'lüyü sonlu kullanırsın, kaskat bağlantıda en sondaki m.switch sonlu olmak zorunda...

Verdiğin ilk link'teki m.switch'e sadece 2 uydu, 2. linkteki m.switch'e 2 uydu ve universal LNB'li digiturk anteni bağlantısı yapabilirsin...

Son düzenleme:
teşekkürlerr çok güzel acıkladınızz son bir soru daha soracaktım.
şuanda sadece turksat olarak tek uydu baaglıyacam başka bırşey baglamıyacam hangı girişi kullanmam gerekıyoo

birde 10/12 9/12 arasındakı fark nedir?

teşekkürlerr çok güzel acıkladınızz son bir soru daha soracaktım.
şuanda sadece turksat olarak tek uydu baaglıyacam başka bırşey baglamıyacam hangı girişi kullanmam gerekıyoo

Tek uydu ise Quad LNB'den gelen 4 kabloyu (H-V Low ve H-V High) yerlerini karıştırmadan m.switch üstündeki SAT A girişine bağlayacaksınız...

birde 10/12 9/12 arasındakı fark nedir?

9/12 Girişleri
SAT A
1)Horizontal Low
2)Vertical Low
3)Horizontal High
4)Vertical High
SAT B
5)Horizontal Low
6)Vertical Low
7)Horizontal High
8)Vertical High
9)Karasal Anten (Terra)

10/12 Girişleri
SAT A
1)Horizontal Low
2)Vertical Low
3)Horizontal High
4)Vertical High
SAT B
5)Horizontal Low
6)Vertical Low
7)Horizontal High
8)Vertical High
9)SAT C - Universal LNB girişi (Tek çanaklı sistemler Digiturk vs.)
10)Karasal Anten (Terra)

Bi de tavsiye anten kablosunda çok ucuza kaçma m.switch sisteminde problem yaşarsın...

Son düzenleme:
çok sagol ustam. RG6 kablo almayı dusunuyordum. Peki çanakboyutunu nasıl onerirsiniz. Kablo yeterlımı

neden mutlak sonlu olmak zorunda bizde iki tane kaskad peşpeşe çalışıyor ve bu çalışmasına engel olmuyor.Sebebi nedir,bu şekilde çalışması ne gibi bir sıkıntı yaratabilir.

SAT A ve SAT B bağlayacağın çanak antenler, H-V Low ve H-V High girişleri Quad LNB'lerden gelen kablo girişleri...
Multiswitch'e başka multiswitch bağlamayacaksan yani kaskat çıkışı yoksa sonlu denir...Sen mecburen sonlu kullanacaksın...Atıyorum 36 dairen varsa 24+24'lü multiswitch kullanır ilk 24'lüyü kaskat diğer 24'lüyü sonlu kullanırsın, kaskat bağlantıda en sondaki m.switch sonlu olmak zorunda...

Verdiğin ilk link'teki m.switch'e sadece 2 uydu, 2. linkteki m.switch'e 2 uydu ve universal LNB'li digiturk anteni bağlantısı yapabilirsin...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri