merdaneli çamaşır makinesinin motor bağlantısı

uluslum_74

Üye
merdaneli çamaşır makinesi motorunu bıçak bileyleme de kullanmak istiyoruz fakat arkadaşım rastgele motoru şanzuman aksamıyla bütün olarak sökmüş. elektrik kablolarınında ne olduğu belli değil birde 64-77 mf kondansatör var. Bu kondansatörü nasıl bağlayacağız motor kabloları mavi-beyaz ne siyah yardımcı olursanız sevinirim.

merdaneli çamaşır makinesi motorunu bıçak bileyleme de kullanmak istiyoruz fakat arkadaşım rastgele motoru şanzuman aksamıyla bütün olarak sökmüş. elektrik kablolarınında ne olduğu belli değil birde 64-77 mf kondansatör var. Bu kondansatörü nasıl bağlayacağız motor kabloları mavi-beyaz ne siyah yardımcı olursanız sevinirim.
beyaz kondansatorün bir ucuna
siyah kondansatörün diger ucuna
mavi faz
Nötr ü beyaza verirsen bir yöne siyah a verirseniz diğer yöne dönecektir

Benimde oyle bi motorum var ayni eski bir camasir makinasi motoru markasi sanirim turk elektirik uc kablosu var kondansotoru yok sokulmus gun icinde fotorafini koyucam uc kablo cikisi var nasil calistira bilecegimi bilmiyorum...

A10 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

aqupy5e2.jpg

Yukarida resmini koydum motor etiketi volt 220 amper 1.3 cikis gucu 150watt d/d 1440 donus yonu s.y/s.y.a cikis kablolarinin rankleri kirmzi sari ve turuncu renk kondansatoru kayip nasil bir kondansator almam lazim baska turlu calismazmi nasil baglicam tesekkurlr simdiden arkadaslar....

ark. hepinize çok tşk ederim

- - - Updated - - -

peki ya kondansatörün değeri ne olmalı?

Arkadaslar fotorafini koydugum motora aciklama yapacak yokmu?

Bilgisi olan yardimci olacak yokmu arkadaslar?

Bi konuda yardim istedik ama kimse mesaj yazmiyo ben yeniyim forumda ama aktifim bildigim konularda hemen yaziyorum yeni oldugum icin tanimaya basladim forumu ama degerlendirmem negatif oldu malesef o yuzden girmicem bidaha sanim herkez tanidigina yada arkadasina yardim ediyor :thumbdown:

Forum istatistikleri

Konular
128,232
Kullanıcılar
450,029
Son üye
ibrahim adan

Yeni konular

Geri