Mentor mp

elimde 195a iki adet sürücü var bunları master slave olarak sürmek istiyorum bu konuda bilgisi ve fikri olan arkadaşlardan yarım bekliyorum not cihazı programlama hakkında çokta bilgi sahibi değilim bu konudada yardım alabilirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
elimde 195a iki adet sürücü var bunları master slave olarak sürmek istiyorum bu konuda bilgisi ve fikri olan arkadaşlardan yarım bekliyorum not cihazı programlama hakkında çokta bilgi sahibi değilim bu konudada yardım alabilirim.
Master ve slave benim bildiğim otomasyonda plc programlama da kullanılır. Sürücü de master slave konusu olduğunu da ilk defa duyuyorum.

İlk cihazın (master) 0-10 V. çıkışını, slave cihazın 0-10 V. girişine baglayın. Her iki cihazın, hızlanma, yavaşlama sürelerinide kısın. İlk cihaz hızlandıkça, diğeride hızlanacaktır. Arıza halınde durmaları için, dahili röle kontaklarını kulanabilirsiniz.

İlk cihazın (master) 0-10 V. çıkışını, slave cihazın 0-10 V. girişine baglayın. Her iki cihazın, hızlanma, yavaşlama sürelerinide kısın. İlk cihaz hızlandıkça, diğeride hızlanacaktır. Arıza halınde durmaları için, dahili röle kontaklarını kulanabilirsiniz.
Bunu digital input ya da outputla yapmaktan sizin tarif ettiğiniz uygulamanin ne kazancı var üstadım .

Sadece, 0-10 volt referans geriminı tasıyorsun. Herhangi bir yardımcı proglama cıhazına gerek yok. Frekans/ cıkıs gerilimi ayarlanıyor.
Neresınde anlaşamadık ise, yine görüşelim..
Uygulaması yapılmıştır, ayrıca belirteyim. Eğer, soru sahibi arkadas, bunu uygulayacaksa, teferruatlarıda aktarırım. Arada olabılecek senkron düzensizliği için araya fark pot,u konmalıdır.
BUnu, forumda bir kaç kez paylaşdım.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri