MasterDrive S7-300 Simulasyon ?

maviizi

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Siemens'in sürücüleriyle pek haşır neşir değilim . Fakat şu an elimde bir proje var .
Sormak istediğim bir soru var.

S7'den sürücüye gönderdiğim parametreleri DriveMonitor üzerinde doğru yere gidip gitmediğini , DriveMonitor üzerinde yaptığım değişiklerin de S7' de doğru yere gidip gitmediğini kontrol etmek isteği içindeyim. İstemekle olmuyo ama tabi , zannetmiyorum böyle bir şey olacağını ama yine de şansımı deniyim dedim.

Drivemonitor üzerinde yaptığım değişiklik s7'ye , s7'de yaptığım değişiklik de DriveMonitore etki edicek yani.

Sürücü kullanmadan bunu simulasyon ortamında gerçekleştirebilme şansım var mı ? Varsa nasıl ?

Sanal sürücü gibi bişi var mı kısacası ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Boyle birşey yok. Profibustan sürücüyle haberleştiğini varsayıyorum. Sürücü tarafında okuyabilecegin paratmetreler var kolaylıkla ancak baglı olman gerekcek. MAsterdrive ların profibus ayarları kolaydır dert etme bence

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri