Mahalle Elektrikçisi mi Daha Çok Kazanır? Mahalle Elektronikçisi mi?

Mahalle arasındaki elektrikçimi elektronikçimi daha çok kazanır ????!!!!
Güzel bir soru daaaa...
İşte orada daaaa sı var.
Mahalle arasındaki elk. elktr. ne iş yapacak abi. Bir iki ütü tamir ederim. Evlere arızaya giderim derseniz maalesef olmuyor.
Dükkan kirası, stopaj, elektrik su faturası. Cama ufacık bir tabela yazıyorsun belediye elinde metre kapına dikiliyor. Yazının etrafını çerçeve içine almamışsan bütün camı ölçerek tabela vergisi yazıyor.
Şirket olamayacağın için ister kazan ister kazanma gelir vergisi beyan edeceksin. Vergi zamanı hatunun kolundaki bilezikleri (şayet varsa) bozdurup vergini ödersin.
Yanında bir eleman çalıştırmak istersen, cebinde paran yoksa borç harç bulup maaşını vermek zorundasın.
İş yaparsın paranı alamazsın. Bir inşaata en önce sen girersin, en sonra sen çıkarsın. Bu arada kalıpçı, duvarcı, boyacı, fayanscı, camcı velhasıl bütün iş yapanlar parasını alıp gider, senin işin bitmediği için paranı alamazsın. Alsan bile 2 sene önce verilmiş fiyattan geriye birşey kalmaz. Kalanıda parça parça verirler bir arkadaşımın dediği gibi o da zurnacı parası olur.

Arkadaşlar içinizi karartmış olmayayımda olayı birde ters yönden ele alın. Ben 10 sene esnaflık yaptım, borçtan kurtulamadım. Şimdi son 10 yıldır maaşlı çalışıyorum, 4 çocuk okutuyorum ve evime taksitle de olsa eşya alabiliyorum.

Arkadaşlar iyi düşünmeden bu işlere girmeyin. Biraz çevre, piyasa edinmeden mahalle arasında pek yürümüyor. Sanayi bölgesinde olsa tamam. Ben derimki, öncelikle çevre edinin. Mimarlar, mühendisler, müteahhitler tanıyın. Ondan sonra ufak ufak kendiliğinden olaylar gelişir.

Herkese helalinden bol kazançlar temenni ediyorum. Hoşçakalın.

şefin dediklerine aynen katılıyorum sanki beni anlattı ben 20 senedir elektrik işi yapıorum 81 ilin hepsini gezdim hiç bir şeyim yok kötü yollarımda yok ki kazandık yedik desek ..............

bir elektronikçi eline takımları alıp binada arıza yaza tesisat çekmez , çünkü genelde işleri masa başında elektronik devrelerdir, müşteri ile ilgilenmek ve memnun etmek zordur canlarını sıkmazlar, ancak elektrikçiler müşterilere gittikleri serviste sürekli diyalog halindedir bu fırsattan istifade müşterideki arızalı cihazları alıp elektronikçi tanıdıklarına getirir ve başı arımadan para kazanır....

elektronik kazandırmaz diyen arkadaşlar !!! ozaman size basit bir örnek vereyim 2 yıl önce çalıştıım bir şirketde 50 000 yuroluk fırın arıza yaptı alanım elektrik olduğundan yönetim arıza tespiti için söktürmedi gelen teknisyenler 1000tl fiyat çekip gitti şirket kabu etti kart yapıldı kart geldiğinde adamlarla konuşurken kartıda inceledik en fazla 10 tl edecek 2 role deiştirmişler . role dediğim elektronikte kullandığımız küçük kart üzerine takılan. yol gitgel dail 250tl harcasalar 750 tl kar şimdi kim kazandı gariban mahalle elektrikçiside bir sigorta deişiminde 20tl için ev sahibi ile kavga ediyor. bu olaylar istisna diyorsanız eline kontrol kalemini alan elektrikçiyim derse aynı şekilde lehim makinesini alıp ölçü aletinde bip sesini duyan elektronikçi oluyor bunların para kazanmasını beklersek işin ustalarına haksızlık etmezmiyiz
son bir not
tamir diye birşey kalmadı diyorsanız yenisinin 5 bin yuro olduğu kartı tamir mi ettirirsiniz yenisini mi alırsınız elektronik varolduğu sürece tamirde var olacaktır önemli olan kendini geliştirip yeniğiğe ayak uydurabilmek.

ne elektrikçi ne elektrikçi kazanmaz dükkanı olan sahtekar kazanır dürüstlükle kazanılmaz kazanılsa ben kazanırdım 2 3 defa batmazdım siz siz olun müşteriye dürüst davranmayın
ben davrandım tecrübe ile sabit halimi görebilirsiniz
işi bilen para kazanamaz çünki bizim gibilerin aklı paraya ermez zor sorunları çözeriz ama para kısmını düşünemeyiz ama işi bilmeyen ona iş gözütyle para gözüyle bakar bulur birini yaptırı parayı alır size bir sakız verir sen sağ ben selamet

Bakın arkadaşlar ben 40 yaşında bir elektrik ustasıyım. 7 yaşından beri bu mesleğin içindeyim . Bana şimdi sorsalar bu kafa yapısıyla eletroniği seçerdim. Ama hangi elektronik derseniz firma makyajı iyi olan insanların girgiği zaman iş yerine güveb duyacağı bir elektronikçi yoksa üst üste çöp şeklinde sıralanmış tv ve çeşitli malzemelerin sıralandığı bir yer değil.
Birde işin diğer yönüde var sen 20 sene sürekli çalış kendini sürekli geliştir. Arkadan 17 yaşında bir çoçuk arkasıan pense ve tornavidayı soksun senin 500 tl teklif verdiği işi 100 tl yapsın buda hoş değil...

ben bu soruya son noktayı koyayım en iyi ticaret yapan kazanır bu devirde sanat ayrıdır ticaret ayrı eğer siz nekadar sanatkar olursanız olun iyi bir ticaret ruhunuz yok ise kaybetmeye yada yerinizde saymaya devam edersiniz en iyi kazanan işini malzemesini ve sanatını birleştrip insanlara sunandır

selam herkeze ben 1981 yılından bu yana elektrik motor bobinaj ve nıhayı olarakda 1987 yılından bugune elektronık işi ile ugrasmaktayım tv lerden uydu cıhazlarına oto muzık sıstemlerınden alarmlara ordan cagrı cıhazına sonrası arac telefonu derken cep telefonu ıle 1996 yılından bugune tamırcılık zanaatını ıcra etmekteyım 1987 den bu gune aynı adresdeyım emeklılık kazanmama ragmen devam etmekteyım kısa kemek gerekırse hızmet sektoru cıdden zor ınsanlar bılıncssız yaptıgınız ısı kucumsuyorlar elektrıkcı yada elektronıkcı olmanız pek bır seyı degıstırmıyor fakat cok sukur meslek sahıbıyız ekmek parası kazanma derdımız olmadı hıc rahat ve huzurlu bır yasam sagladı meslegımız bızlere aksı takdırde memnun olmak gorecelı bır kavram oldugundan kısıden kısye değişir ölçüler saygılarımla

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,366
Kullanıcılar
450,237
Son üye
tekogulyunus

Yeni konular

Geri