Mach3

Output kısmındaki kırmızı ve sarı kablo spindle için galiba.
Onlardan bir tanesini output 0a bağla diğerinide gnd ye bağla. Bu kart çıkışlardan 5v verir ve gnd ile devre olması lazım. Output 0 ve 5v bağlarsanız çalışmaz.
Çıkışa bağladıgınınız pin nosunuda mach3 te port and pins - output signal - output1 kısmına yazmalısıniz.

Çok teşekkürler F5 ile başlatma/durdurma yapabiliyoruz. Diğer sorun için ne yapabiliriz acaba? Atmış olduğum table display ekranındaki "K" harfi bizim sınırlarımızın dışında bu "K" harfini koordinatları nasıl ayarlayabiliriz?

Çok teşekkürler F5 ile başlatma/durdurma yapabiliyoruz. Diğer sorun için ne yapabiliriz acaba? Atmış olduğum table display ekranındaki "K" harfi bizim sınırlarımızın dışında bu "K" harfini koordinatları nasıl ayarlayabiliriz?
O ayar hakkında bir bilgim yok ama gönderdiğiniz resimde görünen display mode butonuyla alakalı olabilir ona basıp tekrar deneyin.
Birde mach3 te soft limit ayarı var orayla alakalıda olabilir o çizgiler soft limitinizi gösteriyor olabilir

O ayar hakkında bir bilgim yok ama gönderdiğiniz resimde görünen display mode butonuyla alakalı olabilir ona basıp tekrar deneyin.
Birde mach3 te soft limit ayarı var orayla alakalıda olabilir o çizgiler soft limitinizi gösteriyor olabilir

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için bu limits ayarların nasıl değiştirebiliyoruz istediğim çizime nasıl yaklaşabilirim

5p0G2d.jpg

Kırmızı daire içindeki "KK" çizimini mavi kare içerisine nasıl alabilir? Sanırım böyle daha iyi anlatabildim. :)

Rica ederim :) kolaygelsin @helyumgazi

@helyumgazi ile yapmış olduğumuz projede yardımcı olduğun çok teşekkür ederim. Şu an bir sorunumuz daha var yardımcı olursanız çok iyi olacak. Bizim 4mm verdiğimiz yazı boyutu 7mm 8mm felan çıkıyor bunu nasıl düzeltebiliriz. kalibrasyonunu hallettim ama böyle bir problem var.
birde yazı yazmaya tam yazının ortasından başlıyor köşeye nasıl alırım teşekkürler.

@helyumgazi ile yapmış olduğumuz projede yardımcı olduğun çok teşekkür ederim. Şu an bir sorunumuz daha var yardımcı olursanız çok iyi olacak. Bizim 4mm verdiğimiz yazı boyutu 7mm 8mm felan çıkıyor bunu nasıl düzeltebiliriz. kalibrasyonunu hallettim ama böyle bir problem var.
birde yazı yazmaya tam yazının ortasından başlıyor köşeye nasıl alırım teşekkürler.
Çıkan ölçüler bilgisayardakini tutmuyorsa adım ayarları doğru değildir. Onları tekrar hesaplayıp ayarlamanız lazım.
Adım ayarı için gereken bilgiler
1 motorun 1 adımda döndüğü derece. Genelde 1.8 olur.
2 motor sürücüsü üzerinden half veya full current hangisi seçili olduğu
3 sürücü üzerinden 1/ 16 kadar microsteplerden hangisi ayarlanmış
4 vidalı mil kullanıyorsanız milin hatvesi redüktör kullanıyorsanır redüktör orani ( 1/5 yada 1/10 gibi)
Bu bilgilerle adım ayarı hesabı yapabilirsiniz. Ama mach3 zaten bunu otomatik olarak yapar.
Şuanda bilgisayar başında değilim uygun bir zamanda anlatırım yada okuyan başkaları olursa adım ayarı konusinda yardımcı olur
:)

Çıkan ölçüler bilgisayardakini tutmuyorsa adım ayarları doğru değildir. Onları tekrar hesaplayıp ayarlamanız lazım.
Adım ayarı için gereken bilgiler
1 motorun 1 adımda döndüğü derece. Genelde 1.8 olur.
2 motor sürücüsü üzerinden half veya full current hangisi seçili olduğu
3 sürücü üzerinden 1/ 16 kadar microsteplerden hangisi ayarlanmış
4 vidalı mil kullanıyorsanız milin hatvesi redüktör kullanıyorsanır redüktör orani ( 1/5 yada 1/10 gibi)
Bu bilgilerle adım ayarı hesabı yapabilirsiniz. Ama mach3 zaten bunu otomatik olarak yapar.
Şuanda bilgisayar başında değilim uygun bir zamanda anlatırım yada okuyan başkaları olursa adım ayarı konusinda yardımcı olur
:)

Şuan makinenin başında değilim ön bilgi almak istedim çok sağol. 2-3 saat sonra makinenin başına geçicez o zaman yardımcı olursan çok sevinirim @ginaz . Bu işerde yeniyiz ama öğrenmeye istekliyiz :)

Birde harfi ortadan yazmaya başlıyor onu nasıl düzeltiriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,227
Son üye
kullanıcı2343

Yeni konular

Geri